وبینار آنلاین فیبا آسیا در بخش آمار برای تمدید لایسنس بین المللی آمارگیران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، وبینار فیبا آسیا در بخش آمار و اطلاعات به مدرسی آقای معروف مولود، مدرس و مسئول آمار فیبا آسیا برای تمدید لایسنس بین المللی آمارگیرانی که سابقا دارای لایسنس بین المللی بودند، برگزار شد.

12 آمارگیر از ایران، شامل 2 خانم (نسیم کبیر و نازلی مسیحی) و 10 آقا (سینا اسفندیارپور، امین کوکبی ، علیرضا بهجت ، داوود فرهادی ،اشکان شاهین طبع، مصطفی اختیاری ، سینا طالبیان ، سید محمد حسین حسینی ، حامد خمجانی، امین موزرمی) در این وبینار حضور داشتند.

در انتهای وبینار، آزمونی آنلاین جهت ارزیابی آمارگیران برگزار شد که شرکت کنندگان ایرانی آزمون را با موفقیت پشت سر گذاشتند. این افراد می توانند به مدت دو سال به عنوان آمارگیر دارای لایسنس بین المللی فعال، در مسابقات بین المللی حضور داشته باشند.

طبق اعلام فیبا آسیا، دوره حضوری اخذ لایسنس بین المللی برای آمارگیرانی که طی دو سال گذشته و برای اولین بار برای دریافت لایسنس بین المللی واجد شرایط شده اند، بعد از اعلام ستاد ملی کرونا مبنی بر امکان برگزاری کلاس طبق پروتکل های بهداشتی، به صورت حضوری با حضور مدرس فیبا برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است آمارگیرانی مجوز حضور در این وبینار را داشتند که پیش از این در آزمونی که توسط کمیته آمار برگزار شده بود، نمره قبولی را کسب کرده بودند.