به همت هیات بسکتبال استان و هیات ورزش همگانی شهرستان اردبیل ، به مناسبت دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع)همایش همگانی رشته بسکتبال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال و به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان استان اردبیل، به همت هیات بسکتبال استان و هیات ورزش های همگانی شهرستان اردبیل و به مناسبت دهه کرامت و میلاد امام رضا ( ع) همایش ورزش همگانی در رشته بسکتبال با حضور ۱۰۰ نفر در سه رده سنی زیر ۱۵ سال، زیر ۱۶ سال و زیر ۲۰ سال برگزار شد.

خلیل حسینی رئیس هیات ورزش همگانی شهرستان اردبیل در این خصوص گفت: توجه به همگانی کردن رشته های ورزشی یکی از وظایف این هیات است. تعامل خوبی بین هیات های ورزشی با این هیات صورت گرفته و در مناسبت های مختلف با حضور ورزشکاران شاهد برگزاری چنین همایش هایی در سطح کیفی بالایی هستیم.

حسینی اضافه کرد: توجه به ورزش محلات و برگزاری جشنواره های ورزشی هم در دستور کار این هیات قرار دارد که با هماهنگی قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا (س)، دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی، رابطین ورزش محلات و مجموعه فرهنگی ورزشی شهرداری در تلاش هستیم که با رعایت پروتکل های بهداشتی در راستای نشاط اجتماعی در فضاهای باز این جشنواره ها را برگزار بکنیم.

در ادامه فرهاد حسنی سرپرست هیات بسکتبال استان اردبیل هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد شور و نشاط در بین ورزشکاران رشته بسکتبال دانست و گفت: در زمان شیوع ویروس کرونا شاهد تعطیلی ورزش در سراسر کشور بودیم و در این برهه جهت ایجاد نشاط و روحیه دادن به ورزشکاران این جشنواره را برگزار کردیم.

او افزود: این جشنواره با شعار” ورزش تعطیل نیست” در سطح جامعه جریان دارد.

گفتنی است در پایان این جشنواره به ۳ نفر برتر در هر رده سنی از طرف هیات بسکتبال و ورزش همگانی هدایایی اهدا شد.

اسامی نفرات اول تا سوم:
زیر ۱۵ سال: پارسا فیروزی نفر اول، آرتین جعفر زاده نفر دوم و بردیا صباغ نفر سوم
زیر ۱۶ سال: سجاد ملک پور نفر اول، نیما آروین نفر دوم و امیر عباس سید مطاعی نفر سوم
زیر ۲۰ سال: مازیار عبدی نفر اول، آروین علائی نفر دوم و امیر عباس پرنیان نفر سوم