مسعود قاسمی توضیحاتی درباره مسابقات مهارت های فردی در رده سنی زیر 17 سال ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، در پی اعلام آمادگی ایران برای برگزاری مسابقات مهارت های فردی فیبا، مسعود قاسمی مدیر تیم های ملی توضیحاتی در این باره ارائه کرد.

مسعود قاسمی در ابتدای صحبت هایش با اشاره به افزایش تیم های شرکت کننده در جام جهانی زیر 17 سال گفت: پیش از این قرار بود این رقابت ها با حضور 16 تیم برگزار شود اما پس از شیوع ویروس کرونا و به تعویق افتادن مسابقات، فیبا شانس مجددی برای کشورها در نظر گرفته است. قرار بر این است هر قاره یک سهمیه برای حضور در جام جهانی داشته باشد و این مسابقات با 20 تیم برگزار شود. قاره آسیا و اقیانوسیه نیز یک سهمیه خواهد داشت.

او ادامه داد: شرط حضور در جام جهانی زیر ۱۷ سال برگزاری مسابقات مهارت های فردی در کشورهاست. پس از دریافت نامه فیبا، ایران هم آمادگی خود را برای برگزاری این مسابقات با حضور تیم ملی زیر 17 سال را در کشور اعلام کرد.

قاسمی درباره چند و چون پیشنهاد فیبا افزود: درباره جزییات برگزاری هنوز ابلاغیه ای صادر نشده است. مسابقات با حضور ناظر فیبا برگزار می شود. در پایان هم فیلم مسابقات برای فیبا فرستاده می شود تا صحت آن مشخص شود. بر اساس اطلاعات دریافت شده هر تیم ۵ بازیکن خواهد داشت که ثبت نام آن ها باید تا ۱۱ مرداد انجام شود.

مدیر تیم های ملی اضافه کرد: علاوه بر ایران تیم های هنگ کنگ، امارات، سوریه، افغانستان، مغولستان، لبنان، سنگاپور و تایلند مسابقات مهارت های فردی زیر ۱۷ سال را در کشور خود برگزار می کنند. کشورهایی که در ادامه مسیر انصراف دهند جریمه خواهند شد.

او در پایان خاطر نشان کرد: برنامه ریزی برای برگزاری این رقابت ها و تصمیم درباره نحوه انتخاب بازیکنان فردا چهارشنبه طی جلسه ای با حضور بنده، خانم دکتر شبنم کلاهی سرپرست دبیری و علی آرزومندی سرمربی تیم ملی زیر ۱۷ سال انجام خواهد شد.