ستاره بسکتبال تیم بروکلین نتس یک و نیم میلیون دلار به دختران شاغل در لیگ حرفه ای بسکتبال زنان آمریکا کمک کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، کایری ایروینگ ستاره بروکلین نتس، مبلغ 1.5 میلیون دلار برای کمک به درآمد بازیکنان WNBA (لیگ حرفه ای بسکتبال زنان آمریکا ) که از فصل 2020 انصراف داده اند، اختصاص داد.

ایروینگ در بیانیه ای اعلام کرده است: وقتی یک فرد تصمیم گرفته به جای بسکتبال بازی کردن، تمرکز بر روی سلامت جسمی و روحی و ارتباط موثر با خانواده اش برای عدالت اجتماعی بجنگد، تصمیمی همانند تصمیم من می تواند از اولویت هایش حمایت کند.

لیگ حرفه ای بسکتبال زنان آمریکا شنبه گذشته فصل ۲۰۲۰ خود را در آکادمی آی ام جی در برادنتون  فلوریدا آغاز کرده است اما چند بازیکن در این لیگ حضور ندارند.

بازیکنانی مثل لیز کمبیج، چینی اوگومومیک، کریستی تولیور و تینا چارلز از جمله کسانی هستند که به دلایل پزشکی از لیگ خارج هستند در حالی که ناتاشا کلود بازیکن تیم تاونزویل فایر اعلام کرده است که وی برای کمک به اعتراضات علیه بی عدالتی های نژادی آمریکا در لیگ حضور ندارد.

وی در بیانیه ای توضیح داد:”عوامل زیادی باعث شده که من این تصمیم را بگیرم اما مهم ترین آن این است که من بیشتر از یک ورزشکار هستم. من مسئولیت خودم، جامعه و فرزندان آینده ام را بر عهده دارم تا برای چیزی که بسیار بزرگتر از من و بسکتبال است ، بجنگند. من به مبارزه برای عدالت اجتماعی را ادامه خواهم داد زیرا تا زمانی که زندگی سیاه پوستان مهم نباشد، زندگی هیچ کس مهم نیست. ”
رنه مونتگومری بازیکن دیگری است که به نفع کمک به تأمین عدالت اجتماعی بازی نخواهد کرد.
النا دله دان بهترین بازیکن دو فصل اخیر لیگ، به دلیل ابتلا به بیماری لایم در معرض خطر ابتلا به COVID-19 قرار دارد اما او را وادار کردند که تصمیم بگیرد یا از سلامتش محافظت کند یا چک هایش را از دست بدهد.