مراسم اختتامیه لیگ برتر بسکتبال بانوان در تالار بسکتبال آزادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، مراسم اهدای کاپ و مدال تیم های اول تا سوم لیگ برتر بسکتبال بانوان امروز چهارشنبه 15 مرداد طی مراسمی در تالار بسکتبال آزادی به نمایندگان تیم ها تقدیم شد. این مراسم با حضور اهالی بسکتبال و مهمانان ویژه ورزشی برگزار شد.

در ابتدا دکتر فریده شجاعی نائب رییس بانوان فدراسیون بسکتبال ضمن خیر مقدم به مهمانان از دکتر طباطبایی رییس فدراسیون بسکتبال به دلیل ارزش نهادن به بسکتبال بانوان و عدم نگاه جنسیتی در بسکتبال قدردانی کرد.

سپس مهین فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان به سخنرانی پرداخت.

فرهادی در جمع اهالی بسکتبال گفت: “از همه مسئولان بسکتبال و ورزش کشور متشکرم که شرایط حضور دختران بسکتبالیست را در میادین بین المللی فراهم کرد. علاوه بر این مربیان و داوران خانم نیز توانستند از این فرصت استفاده کنند و جایگاه مناسبی برای خود در دنیا مهیا کنند.”

او افزود: ” از مسئولان فدراسیون بسکتبال خانم ها کلاهی و شجاعی و دکتر طباطبایی و اعضای هیات رییسه تشکر کنم. این دوستان شرایطی مهیا کرده اند که امید به رشد و توسعه ورزش بانوان جان گرفته است.”

در ادامه خانم مریم صابری داور بین المللی کشورمان خداحافظی خود را از دنیای داوری را اعلام کرد و طی مراسمی از سوی فدراسیون بسکتبال از وی تقدیر شد.

در ادامه برترین های لیگ بسکتبال 98 اعلام شد که از بازیکنان منتخب تقدیر شد.

اسامی برترین ها به شرح زیر است:

امتیاز آورترین: شادی عبدالوند
بهترین ریباندر: تینا عیساییان
بهترین سه امتیازی زن: دلارام وکیلی
با ارزش ترین: معصومه اسماعیل زاده
بهترین ارسال کننده پاس منجر به گل: فائزه شهریاری

در پایان مراسم نیز نمایندگان تیم های گروه بهمن تهران، بانوان شهر گرگان و نامی نو اصفهان با قرار گرفتن در سکوهای اول، دوم و سوم قرار گرفتند و کاپ ها، مدال های خود را از دستان مسئولان فدراسیون و خانم فرهادی زاد دریافت کردند.