فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا ) دومین بخش از ابلاغیه بهداشتی برگزاری رویدادهای بسکتبالی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، فیبا دومین فاز بخشنامه عملیاتی شروع مجدد رویدادهای بسکتبال را در سطوح ملی و لیگ اعلام کرد. هدف از ارسال این بخشنامه ارائه دستور العمل و خط مشی بر اساس پروتکل های بهداشتی تعریف شده برای آغاز مجدد رویدادهای بسکتبال است. فیبا نخستین مرحله از بخشنامه عملیاتی خود را در ماه مه سال جاری میلادی به فدراسیونهای ملی ارسال کرد.

گروه مشاوره پزشکی این نهاد بین المللی همواره در حال به روزرسانی و بررسی موارد علمی در شرایط پاندمی کرونا است. این گروه طی همکاری با سازمان بهداشت جهانی، بررسی فاکتورهای پرخطر برای تعیین میزان پراکندگی و شیوع بیماری در مرحله برگزاری رویدادها را طی یک نسخه به روز رسانی شده ارائه کردند. دستورالعمل های به روزرسانی شده فیبا درباره میزان بالقوه پراکندگی ویروس کووید 19 از طریق ذرات معلق و در نظر گرفتن ملاحظات خاص برای کاهش ریسک در مرحله شروع مجدد لیگ های حرفه ای و مسابقات ملی است.

آندریاس زاگلیس، دبیرکل فیبا، از تلاش متخصصین پزشکی در تهیه و تدوین دستورالعمل های بهداشتی و عملیاتی بکستبال که به زبانهای انگلیسی، فرانسوی و اسپانیولی نگارش شده است؛ تقدیر و تشکر کرد.