تیم ملی بسکتبال پسران زیر 17 سال ایران به مرحله فینال رقابت های مهارت های فردی فیبا راه یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، تیم ملی بسکتبال پسران نوجوان ایران (زیر 17 سال) با پشت سر گذاشتن رقبای خود در مسابقات مهارت های فردی (skill challenge) به عنوان تیم اول گروه های خود به مرحله فینال این رقابت ها صعود کردند.

در همین چارچوب روز گذشته پنج شنبه 23 مرداد در سالن بسکتبال آزادی پسران بسکتبالیست نوجوان در گروه A این رقابت ها با رقیبان خود از کشورهای تاییتی، ساموا، پاپوا گینه نو و مغولستان رقابت کردند و موفق شدند به عنوان سرگروه به فینال صعود کنند.

امتیازات تیم ملی بسکتبال پسران زیر 17 سال به شرح زیر است:

*اعداد مربوط به ستون امتیازات رکورد تیم ها محسوب می شود.

سایت فدراسیون جهانی بسکتبال(فیبا) نوشت: « مسابقات چالش مهارتی فیبا از ۱۴ الی ۱۵ آگوست در حال برگزاری است. ۱۰ تیم ملی از منطقه آسیا و اقیانوسیه در آن برای کسب دو سهمیه این منطقه در مسابقات چالش جهانی به رقابت پرداخته اند.غول های قدرتمند غرب آسیا، ایران و لبنان در گروه های خود با امتیاز کامل ۴-۰ صدر نشین شدند. تیم های مغولستان و تایلند نیز در جایگاه دوم قرار گرفته و برای مرحله پایانی مسابقات به رقابت خواهند پرداخت. قابل توجه است که تیم ایران توانست بهترین امتیاز کل مسابقات یعنی ۱۱۳را به خود اختصاص دهد. مرحله نهایی این مسابقات روز شنبه برگزار خواهد شد.»

مسابقات مهارت های فردی (skill challenge) با حضور ناظر فیبا (نادر باقری) در سالن بسکتبال آزادی برگزار شد که فیلم هر رویداد به صورت مجزا طبق دستور العمل های اجرایی برای فیبا ارسال شد.