از عباس دلیر اکبری از آزادگان سرافراز کشورمان در استان آذربایجان شرقی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال و به نقل از روابط عمومی هیات بسکتبال آذربایجان شرقی، مراسم تجلیل از حاج عباس دلیر اکبری، به مناسبت سی امین سالروز بازگشت آزادگان با حضور علیزاده رئیس بسیج ورزشکاران استان، آرش حریرچی دبیر جدید هیئت ، ضیا حاتمی رییس هیئت بسکتبال مراغه و جمعی از مربیان، ورزشکاران و پیشکسوتان در سالن شهید اقدمی برگزار شد.

در این مراسم گهرخانی رئیس هیئت بسکتبال استان از ایثارگری عزیزان آزاده به خصوص حاج عباس دلیر اکبری که از خانواده بسکتبال و هم بازی شهید صمد اقدمی قهرمان ملی پوش بسکتبال بود، تجلیل کرد و خطاب به جوانان حاضر در سالن گفت: امروز که عضو کوچکی از جامعه بسکتبال هستید بدانید که جامعه بسکتبال استان صاحب چنین مردان بزرگی می باشد.

او افزود: این خانواده بسکتبالی در جنگ تحمیلی برای وطن شهید حسین دلیر اکبری را دادند و حاج عباس دلیر اکبری نیز آزاده شد، ضمن این که حاج رضا و حاج حسن دلیر اکبری دیگر برادران بسکتبالی این خانواده هستند که سابقه حضور در میادین جبهه و جنگ به عنوان رزمنده را دارند.

در بخش دیگری از این آئین تجلیل، حاج عباس دلیر اکبری طی سخنانی گفت : در تمرینات خود باید جدی و کوشا باشید تا بتوانید خود را به رده های بالا سوق دهید.

دلیراکبری تاکید کرد: تمرینات و فعالیت بسکتبال باید در سالن شهید اقدمی ادامه پیدا کند، این سالن به نام شهید صمد اقدمی بسکتبالیست ملی پوش استانمان است و باید در خاطر همه زنده بماند و رشته ورزشی آن شهید در سالنی که به نامش می باشد تعطیل نشود.

در پایان هدایایی از طرف هیئت بسکتبال استان و کانون بسکتبال نمونه تقدیم ایشان شد.

حاج عباس دلیر اکبری از آزادگان سرافراز میهن اسلامی است که در سال 69 به کشور بازگشت.