از عباس دلیر اکبری از آزادگان سرافراز کشورمان در استان آذربایجان شرقی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال و به نقل از روابط عمومی هیات بسکتبال آذربایجان شرقی، مراسم تجليل از حاج عباس دلير اكبری، به مناسبت سی امين سالروز بازگشت آزادگان با حضور عليزاده رئیس بسيج ورزشكاران استان، آرش حريرچی دبیر جدید هیئت ، ضيا حاتمی رييس هیئت بسكتبال مراغه و جمعی از مربيان، ورزشكاران و پيشكسوتان در سالن شهيد اقدمی برگزار شد.

در اين مراسم گهرخانی رئیس هيئت بسكتبال استان از ايثارگری عزيزان آزاده به خصوص حاج عباس دلير اكبری كه از خانواده بسكتبال و هم بازی شهيد صمد اقدمی قهرمان ملی پوش بسكتبال بود، تجليل کرد و خطاب به جوانان حاضر در سالن گفت: امروز كه عضو كوچكی از جامعه بسكتبال هستید بدانيد كه جامعه بسكتبال استان صاحب چنين مردان بزرگی می باشد.

او افزود: این خانواده بسکتبالی در جنگ تحمیلی برای وطن شهيد حسين دلير اكبری را دادند و حاج عباس دلير اكبری نیز آزاده شد، ضمن این که حاج رضا و حاج حسن دلير اكبری دیگر برادران بسکتبالی این خانواده هستند که سابقه حضور در میادین جبهه و جنگ به عنوان رزمنده را دارند.

در بخش دیگری از این آئین تجلیل، حاج عباس دلير اكبری طی سخنانی گفت : در تمرينات خود بايد جدی و کوشا باشيد تا بتوانيد خود را به رده های بالا سوق دهید.

دلیراکبری تاکید کرد: تمرينات و فعالیت بسکتبال باید در سالن شهيد اقدمی ادامه پیدا کند، این سالن به نام شهيد صمد اقدمی بسكتباليست ملی پوش استانمان است و باید در خاطر همه زنده بماند و رشته ورزشی آن شهید در سالنی که به نامش می باشد تعطیل نشود.

در پايان هدایایی از طرف هيئت بسكتبال استان و كانون بسكتبال نمونه تقديم ايشان شد.

حاج عباس دلير اكبری از آزادگان سرافراز میهن اسلامی است که در سال 69 به کشور بازگشت.