معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان گفت: بسکتبال حرکت رو به جلویی را تجربه می کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان در مجمع سالیانه وعمومی فدراسیون بسکتبال با اشاره به رشد بسکتبال در سال های اخیر گفت: بسکتبال حرکت رو به جلویی را تجربه می کند. کسب سهمیه المپیک بعد از 12 سال و قرار گرفتن در جایگاه دوم بازی های آسیایی موید همین حرکت رو به جلوست. خوش بختانه در بخش پایه و سه نفره دختران نیز توفیقات خوبی به دست آمده است. برای اولین بار بعد از انقلاب است که  دو رشته توپی به طور هم زمان در المپیک شرکت می کنند. اگر بسکتبال سه نفره دختران نیز بتواند کسب سهمیه کند، اتفاق مبارکی خواهد بود.

او ادامه داد: بسکتبال دارای نیروهایی با پتانسیل بالا و فرهیخته است که در کمیته ها، استان ها و ساختار این ورزش در حال فعالیت  هستند. اگر درست برنامه ریزی کنیم به زودی به اهدافمان خواهیم رسید. استعدادیابی یکی از ارکان برنامه ریزی صحیح است که خوش بختانه دکتر طباطبایی با تجربه ای که در این بخش دارد، قدم های خوبی برداشته است. در ارزیابی فدراسیون ها که مدتی قبل انجام شد، بسکتبال نمره بسیار خوبی گرفت.

دکتر علی ‌نژاد افزود: خوش بختانه خانواده ها از بسکتبال استقبال می کنند و تمایل زیادی برای فعالیت در این رشته دارند. کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان نیز هم چون گذشته حمایت های خود را از بسکتبال ادامه خواهند داد چون در آستانه رقابت های حساس المپیک قرار داریم.