رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال ایران در مصاحبه ای با تهران تایمز درباره وضعیت این روزهای بسکتبال توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال؛ دکتر طباطبایی در مصاحبه با رسانه تهران تایمز به تلاش و هدفگذاری تیم ملی برای صعود از گروه خود در بازی های توکیو 2020  اشاره کرد.

او با اشاره به عملکرد درخشان تیم ملی بزرگسالان در مسابقات جام جهانی سال گذشته و مصاف دشوار ایران با تیمهای قدرتمند و صاحب نام بسکتبال جهان مانند اسپانیا؛ ملی پوشان ایرانی را لایق دفاع از هویت و اعتبار ورزش بسکتبال ایران دانست و بیان کرد “تعهد و استعدادیابی در سنین پایه شاه کلید درخشش بسکتبال است”.

رئیس فدراسیون بسکتبال که خود از اعضاء کمیسیون پزشکی فدراسیون جهانی است در خصوص بازگشت به رویدادهای بکستبال و تدوین پروتکل های بهداشتی اظهار داشت: لیگ بسکتبال از 5 نوامبر در ایران آغاز خواهد شد و کلیه رویدادها بر اساس موازین بهداشتی تعیین شده از سوی فدراسیون جهانی است. مطمئنا سلامت و ایمنی ورزشکاران اهمیتی بیش از برگزاری رویداد خواهد داشت.

 رییس فدراسیون بسکتبال هم چنین خبر از ازسرگیری تمرینات و آمادگی  تیم ملی بسکتبال مردان برای حضور در کاپ آسیایی داد.

طباطبایی شرط استعدادیابی صحیح و اصولی را عامل اصلی برای جایگزینی اسطوره های بسکتبال عنوان کرد و گفت: مسابقات زیر 16 سال آسیایی علیرغم آمادگی کامل تیم ایران بدلیل شیوع کرونا لغو شد اما با کشف بیش از 600 استعداد درخشان در بسکتبال به سوی آماده سازی و پشتوانه سازی برای المپیک 2024 پاریس خواهیم بود و این رقم به بیش از 2000 استعداد ناب بسکتبال قابل ارتقاء خواهد بود.

رئیس فدراسیون ضمن تقدیر از زحمات و تلاشهای مهران شاهین طبع؛ در خصوص حضور سرمربی تیم ملی ایران در بازی های توکیو 2020، تصمیم و اتفاق نظر کمیته فنی را ضروری و تصمیم سازی اهالی فن و متخصصین را دارای ارجحیت و اهمیت دانست.