مسعود قاسمی درباره آخرین وضعیت تیم ملی جوانان 2020 توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، هفته گذشته رامین طباطبایی رییس فدراسیون بسکتبال به همراه مسعود قاسمی مدیر تیم های ملی با حضور در شهر بابل از اردوی تیم ملی جوانان 2020 بازدید کردند. این تیم قرار است با نام کوچین در لیگ برتر سال جاری شرکت کند.

مسعود قاسمی مدیر تیم های ملی درباره بازدید خود از اردوی این تیم گفت: به همراه طباطبایی در محل تمرین تیم ملی جوانان حضور پیدا کردیم. خوشبختانه شرایط تمرینی و پایبندی به پروتکل های بهداشتی بسیار مطلوب بود. تمرینات برنامه ریزی شده و بر اساس اصول با حضور کادر فنی با دانش و در قالب اردوهای منظم در حال انجام است. محل اسکان و سالن تمرینات نیز مطابق با دستورالعمل های بهداشتی نگهداری می شود.

او ادامه داد: در حاشیه این سفر نشست هایی با بهمن سلیمانی رییس هیات استان مازندران حول محور حضور موفق این تیم در لیگ برتر، مسابقات غرب آسیا و جام ملت های جوانان آسیا هم داشتیم. این تیم بسیار تکنیکی و خوش قواره است به همین دلیل امید داریم نتایج مطلوبی هم کسب کند.

مدیر تیم های ملی با اشاره به این که حضور تیم 2020 در لیگ برتر اتفاق مبارکی است افزود: مطمئنا این اتفاق انگیزه و اعتماد به نفس ملی پوشان را چند برابر می کند. به علاوه این که رویارویی با بازیکنان ملی پوش و بازیکنان خارجی لیگ باعث ارتقای سطح فنی، تجربیات و اعتماد به نفس آن ها خواهد شد.

قاسمی درباره نحوه تشکیل تیم جوانان 2020 اظهار کرد: این تیم 4 سال پیش با حمایت باشگاه کاله و با هدف پشتوانه سازی و معرفی نسل جدید به بسکتبال تشکیل شد. این جوانان مستعد تا کنون اردوهای منظمی را پشت سر گذاشتند و به خوبی هم سازماندهی شدند. با برنامه ریزی های صورت گرفته در بخش استعدادیابی درصدد هستیم تیم 2024 را نیز شکل دهیم.

او با قدردانی از حمایت های کاله از تیم های پایه در بسکتبال تاکید کرد: باشگاه کاله در سال های اخیر سرمایه گذاری های خوب و گسترده ای در رده پایه داشته است که مطمئنا می تواند به رشد و توسعه بسکتبال در کشور کمک کند. همکاری همه جانبه ای نیز میان این باشگاه و فدراسیون وجود دارد که این تعاملات آینده درخشانی را برای بسکتبال ترسیم می کند. بهمن سلیمانی و همکارانش با عشق و علاقه کار می کنند. از همه آنان سپاسگزارم.