مراسم کلنگ زنی مرکز جامع مبارزه با سرطان با حضور نمایندگان فدراسیون بسکتبال در سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، مراسم آغاز احداث مرکز جامع مبارزه با سرطان با حضور خیرین در سمنان برگزار شد. در مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات ساخت این مجتمع جمعی از مسوولان اجرایی ، بهداشتی و درمانی و خیرین و نیز قشرهای مردم حضور داشتند. در راستای سیاست های فیبا و توجه به مسئولیت های اجتماعی نمایندگان فدراسیون بسکتبال خانم فریده شجاعی نائب رییس بانوان، تالین طهماسیان مسئول دپارتمان داوران و مسابقات بانوان و گلشید امیدیان بازیکن تیم ملی بسکتبال بانوان نیز در این مجمع حضور داشتند و پیراهن تیم ملی بسکتبال ایران را که بازیکنان ملی پوش با آن موفق به کسب سهمیه المپیک شدند و توپ امضا شده از سوی بازیکنان تیم ملی به عنوان یادگاری به این مجتمع تقدیم کردند.

زمین این مرکز به وسعت سه هکتار در حاشیه محور تهران – مشهد در ورودی سمنان تامین شده است. یک خیر هزینه 50 میلیارد ریالی تامین این زمین را بر عهده گرفته است و خیر دیگری یک قطعه زمین به ارزش 50 میلیارد ریال در شهمیرزاد به این بنیاد اختصاص داده که منابع حاصل از آن نیز صرف احداث این مرکز می شود.

بنیاد راه آسمان در سال 97 در سمنان راه اندازی شده و تاکنون با کمک خیرین بیش از 10 هزار اسکن هسته ای را به صورت رایگان برای مراجعین انجام داده است. همچنین بیش از 12 هزار نفر نیز از خدمات آموزشی این مرکز در خصوص راه های پیشگیری از سرطان بهره مند شده اند.