جلسه شورای عالی ورزش همگانی استان گیلان همزمان با هفته تربیت بدنی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، روز گذشته جلسه شورای عالی ورزش همگانی استان گیلان همزمان با هفته تربیت بدنی برگزار شد، در این نشست برنامه‌های هیات بسکتبال گیلان برای توسعه همگانی ورزش بسکتبال، مورد استقبال استاندار قرار گرفت.

در این جلسه  دکتر محمد رفیعی با ارائه گزارشی از وضعیت و برنامه‌های هیات بسکتبال استان گیلان در سال جاری، اقدامات این مجموعه در راستای استفاده بهینه مردم از خدمات عمومی و توسعه ورزش همگانی که منجر به احداث ۳۷ زمین بسکتبال خیابانی در استان گیلان شد را تشریح کرد.

دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان با ابراز خرسندی از حضور ۷ تیم باشگاهی بخش خصوصی بسکتبال از گیلان در لیگ‌های کشوری گفت : اقدامات هیات بسکتبال در راستای همگانی کردن این رشته ستودنی است و آماده حمایت از برنامه‌های توسعه آن هستیم.

استاندار گیلان با اعلام پشتیبانی از پروژه بزرگ احداث صد زمین بسکتبال خیابانی در استان اعلام کرد : کرونا نباید بهانه کوتاهی و اختلال در امر توسعه ورزش باشد و مدیران‌کل شهری و روستایی استانداری موظف‌اند در ادامه برنامه‌های استان با شهرداران و بخشداران و دهیاران، زمین‌های مورد نیاز برای احداث این زمین‌های بسکتبال را فراهم و بودجه آن را از منابعی که برای توسعه ورزش همگانی وجود دارد تخصیص دهند.

نماینده عالی دولت در گیلان در این شورا با تکمیل، تجهیز و راه اندازی ۱۰۰ زمین بسکتبال خیابانی در بخش‌های مختلف سراسر استان موافقت کرد و به تصویب رسید.