بنا بر اعلام برخی از منابع، برنامه جدید شروع رقابتهای لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا NBA،  از دسامبر سالجاری میلادی آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال و به نقل از ایی اس پی ان، پس از ابراز گمانه زنی های مختلف در خصوص عدم حضور برخی از ستارگان ان بی اِی در بازی های توکیو 2020 بدلیل تقارن با آغاز لیگ NBA، اعلام شده است که فصل جدید رقابت های خود را برای اجتناب از تداخل با بازی های المپیک در ماه دسامبر شروع می کند.
بر این اساس؛ فصل جدید لیگ NBA با 10 رویداد کمتر نسبت دور قبلی خود که 82 رویداد بوده است پس از تایید اتحادیه بازیکنان رسما کلید خواهد خورد. لیگ حرفه ای بسکتبال NBA  بدلیل پاندمی گسترده کرونا در ایالات متحده و تست های مثبت برخی از بازیکنان با چالشهای زیادی پایان یافت و تعطیلی 4 ماهه مارس تا جولای را نیز برای نخستین بار تجربه کرد.
بر طبق تصمیمات جدید اتخاذ شده، فصل جدید NBA مورخ 22 دسامبر با انجام نخستین رویداد و تنها پس از 72 روز از اختتام لیگ قبلی مجددا فعالیت های خود را از سر خواهد گرفت. این تصمیم میزان درامد بازیکنان را بهبود می بخشد و از تداخل حضور آنها برای تمرینات تیمهای ملی بدلیل عدم انجام رویداد طی ماه جولای و آگوست سال 2021 پیشگیری خواهد کرد.