رئیس فدراسیون بسکتبال فعالیت های ورزشی فدراسیون متبوع خود در زمان شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.

به گزارشروابط عمومی فدراسیون بسکتبال و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال در مورد فعالیت های ورزشی صورت گرفته این فدراسیون در زمان شیوع کرونا گفت: با توجه به اینکه مشکلات و معضلات ویروس کرونا در سراسر دنیا وجود دارد فدراسیون جهانی بسکتبال دو ماه قبل اقدام به تدوین دستورالعمل برگزاری رویدادهای بسکتبال در زمان کرونا کرد. من به عنوان عضو کمیسیون پزشکی فدراسیون جهانی در جلسات آنلاین کمیسیون حضور داشتم و راهنمای پروتکل‌های بهداشتی در این جلسات مشخص و به کلیه فدراسیون های ملی ارائه شد. ما نیز تلاش کردیم با وجود شیوع ویروس کرونا با هوشمندی خاص مانع از سکون بسکتبال در ایران باشیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال با اشاره به آغاز برنامه‌ریزی ها از شهریورماه با اولویت لیگ گفت: با همکاری تمامی تیم های حاضر در لیگ از کلیه بازیکنان تست خون کرونا گرفته شد و هفته اول و دوم لیگ به صورت متمرکز از پانزدهم تا بیست و دوم آبان در سالن آزادی جریان داشت. در مدت هشت روز مسابقات سالن ضدعفونی و پروتکل های بهداشتی به طور کامل رعایت شد.

طباطبایی اظهار کرد: تمام مسابقات لیگ برتر آقایان به صورت مستقیم از تلویزیون پخش شد و توانست تعداد زیادی از بسکتبال دوستان را مخاطب قرار دهد که به نوبه خود نقش خوبی در مشغول کردن مردم در منزل در ایام کرونا داشت.

او همچنین یادآور شد: همزمان با لیگ برتر آقایان، لیگ بانوان با چهارده تیم به صورت متمرکز در سالن حکیمیه دانشگاه آزاد که یکی از بهترین سالن های تهران است پیگیری شد و برنامه برگزاری لیگ دسته یک نیز در حال انجام است.

رییس فدراسیون درباره رده‌های سنی پایه گفت: فعالیت رده‌های سنی پایه را نیز متوقف نکردیم و تابستان برای رده سنی زیر ١٧ سال مسابقات مهارت های فردی بسکتبال را طراحی کردیم که با حضور فعالانه و عملکرد خوب بازیکنان همراه بود.

رامین طباطبایی مهم‌ترین رویداد پیش روی بسکتبال ایران را رقابت‌های انتخابی کاپ آسیا عنوان کرد و گفت: با برگزاری لیگ، بازیکنان از آمادگی کاملی برای مسابقات کاپ آسیا برخوردارند، همچنان که در لیگ نیز وضعیت خوبی داشتند. تیم ملی هشتم و دهم آذر در پنجره دوم انتخابی کاپ آسیا به مصاف عربستان و سوریه خواهد رفت و به دلیل اینکه چهار روز پیش از آغار رقابت‌ها باید در محل برگزاری حاضر باشد، شب گذشته با سلامت کامل راهی دوحه شد.

رییس فدراسیون بسکتبال با تاکید بر رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و اهمیت سلامت بازیکنان، کادر فنی و کلیه عوامل در تمامی فعالیت‌های بسکتبال گفت: پیش از شروع اردوی تیم ملی از تمامی دعوت شدگان تست کرونا به عمل آمد و با هماهنگی یک آزمایشگاه معتبر دوازده ساعت پس از اعمال تست نتایج ارائه شد که کلیه تست ها منفی بود و تاکنون نیز هیچ مورد مشکوک به کرونا مشاهده نشده است.

وی با تاکید بر اینکه عملکرد موفق نتیجه پیگیری منظم تمرینات است، اظهار کرد: برای تیم بسکتبال سه نفره بانوان و حضور قدرتمند در بازی های ساحلی آسیا در سانیا برنامه ریزی منسجمی صورت گرفته است؛ مسابقات انتخابی المپیک احتمالا اردیبهشت برگزار می شود و آماده سازی این تیم اسفندماه آغاز خواهد شد.

طباطبایی عملکرد فدراسیون بسکتبال در شرایط کرونا را تحت کنترل دانست و گفت: ما کاملا خود را با شرایط کرونا تطبیق دادیم و سعی بر این شد که با رعایت مقررات بهداشتی فعالیت‌ها ادامه داشته باشد. لیگ بسکتبال آقایان به دلیل برپایی اردوی تیم ملی و شرکت در مسابقات انتخابی کاپ آسیا متوقف شده است و بعد از بازگشت تیم از قطر از سرگرفته خواهد شد.