تیم ملی کشورمان در دومین دیدار خود در پنجره دوم انتخابی کاپ آسیا فردا با سوریه مصاف می کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، تیم ملی بسکتبال کشورمان در دومین دیدار خود در پنجره دوم انتخابی کاپ آسیا 2021 به مصاف سوریه می رود. این دیدار از گروه E ساعت 16:30 به وقت ایران در ورزشگاه الغرافه دوحه برگزار می شود.

ملی پوشان ایران را محمد ترابی، محمد جمشیدى، محمد حسن زاده، حامدحسین زاده، سعید داورپناه، مایک رستم پور، آرمان زنگنه، آرون گرامى پور، سجاد مشایخى، میثم میرزایى، سینا واحدی و بهنام یخچالی تشکیل می دهند. دو ستاره بسکتبال ایران حامد حدادی به دلیل مشکلات قرنطینه و اشتغال در لیگ چین و صمد نیکخواه بهرامی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا و گذراندن دوره نقاهت تیم ملی را در این پنجره همراهی نمی کنند.

ایران پیش از این و در پنجره اول انتخابی سوریه را مقتدرانه 94 بر 48 در سالن آزادی شکست داده بود. ملی پوشان کشورمان بعد از شکست عربستان حالا قصد دارند با چهارمین پیروزی در مجموع پنجره اول و دوم و صدرنشینی در گروه بدون دغدغه به مرحله بعد این رقابت ها صعود کنند.

**دیدار تیم های ایران و سوریه از شبکه ورزش سیما به صورت زنده پخش خواهد شد.

گروه بندی مسابقات انتخابی کاپ آسیا به شرح زیر است:
گروه A: فیلیپین، اندونزی، تایلند و کره جنوبی
گروه B: چین تایپه، ژاپن، مالزی و چین
گروه C: استرالیا، هنگ کنگ، نیوزیلند و گوام
گروه D: بحرین، لبنان، هند و عراق
گروه E: عربستان، سوریه، قطر و ایران
گروه F: اردن، قزاقستان، سریلانکا و فلسطین

در جدول رده بندی گروه ایران با سه برد از سه بازی در صدر جدول قرار دارد. سوریه نیز با یک برد و دو باخت در رده سوم جای گرفته است. سوریه روز شنبه در اولین دیدار خود با قطر 79 بر 72 شکست خورده بود.