رییس فدراسیون بسکتبال در سفر به استان گیلان از نزدیک به تماشای دربی بسکتبال این استان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، روز گذشته چهارشنبه 15 بهمن ماه، رامین طباطبایی رییس فدراسیون طی سفری یک روزه به استان گیلان از دربی تیم‌های درفک و صومعه‌سرا در لیگ دسته یک کشور دیدن کرد و پس از آن با حضور در منطقه آزاد انزلی پتانسیل‌های این منطقه را جهت توسعه بسکتبال سه نفره و احداث زمین‌های بسکتبال مخصوصا در مناطق ساحلی، مورد بررسی قرار داد.
طباطبایی در دیدار با احمد رمضان‌پور رییس شورای شهر رشت، در رابطه با همکاری هیات بسکتبال استان با شهرداری‌ها مبنی بر استفاده بهینه از زمین‌های روباز، پارک‌ها و امکانات شهرداری، توسعه این رشته در محلات، همگانی کردن بسکتبال، دیده شدن بسکتبال و … به گفتگو پرداخت. همچنین قرار شد، یک سالن در مجاورت اداره تربیت بدنی استان، به عنوان خانه بسکتبال گیلان احداث شود.
رییس فدراسیون بسکتبال با حضور در محل فرماندهی سپاه پاسداران با سردار محمد عبدالله‌پور فرمانده سپاه قدس گیلان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار بر استفاده از زیرساخت‌های پایگاه‌های مقاوت بسیج، فضاهای روباز پادگان‌ها، امکانات نیروهای مسلح در بخش سپاه و ساخت زمین‌های بسکتبال سه نفره تاکید شد تا بسکتبال سه نفره در سطح خانواده‌ها و نیروهای سپاه گسترش پیدا کند.
در پایان طباطبایی ضمن اعلام رضایت از عملکرد محمد رفیعی رییس هیات بسکتبال استان گیلان به عنوان هیات فعال در سطح کشور، گزارشی مبنی بر شرایط بسکتبال در این رشته به ارسلان زارع استاندار گیلان ارائه داد. در همین راستا استاندار گیلان قول همکاری جهت توسعه زیرساخت‌های بخش همگانی بسکتبال و افزایش حضور تیم‌های استان گیلان در لیگ‌های کشور را داد.