رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: هدف ما در وهله نخست، صعود از گروه خود و راهیابی به جمع هشت تیم برتر المپیک توکیو است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، رامین طباطبایی رییس فدراسیون در حاشیه تمرین عصر روز گذشته (یکشنبه 19 بهمن ماه) تیم ملی بسکتبال کشورمان با حضور اهالی رسانه بیان کرد: نگاه ما به مسابقات انتخابی کاپ آسیا به منزله میدانی برای آماده‌سازی تیم ملی جهت حضور در بازی‌های المپیک توکیو است. ضمن اینکه حضور در کاپ آسیا 2021 نیز برای ما اهمیت زیادی دارد.
رئیس فدراسیون بسکتبال افزود: ما در جلسه‌ای که با مسئولان کمیته ملی المپیک داشتیم، برنامه‌های خود که شامل برگزاری چهار اردوی تدارکاتی و شرکت در سه تورنمنت بین‌المللی است را ارائه کردیم. همچنین مکاتباتی با کشورهای پرتغال، روسیه، یونان و اسپانیا جهت حضور در رویدادهای مختلف داشتیم، اما وضعیت پاندمی کرونا در سال 1400 برنامه قطعی ما را مشخص خواهد کرد. در این بین تنها حضور ما در تورنمنت چهار جانبه ژاپن قطعی شده است.
طباطبایی در رابطه با نیازهای تیم ملی جهت آماده‌سازی بیشتر اظهار داشت: ارزیابی ما برای هر تورنمنت مشخص و کلیات آن به تصویب کمیته ملی المپیک رسیده است. ما در هر تورنمنت حدود 24 نفر را اعزام خواهیم کرد، به همین منظور امیدوارم بودجه لازم در اختیار ما قرار بگیرد.
وی در پایان گفت: هدف ما در وهله نخست، صعود از گروه خود و راهیابی به جمع هشت تیم برتر المپیک توکیو است. ورزش قابل پیش‌بینی نیست و حتی ممکن است باتوجه به روحیه بالای بازیکنان، فرانسه را هم شکست بدهیم.