سرمربی تیم ملی بسکتبال کشورمان گفت: برای مقابله با آمریکا و فرانسه باید از همه ظرفیت‌های بسکتبال ایران استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی آقایان کشورمان در حاشیه تمرین روز گذشته (یکشنبه 19 بهمن ماه) ملی‌پوشان، پیش از اعزام به پنجره سوم مسابقات انتخابی کاپ آسیا اظهار داشت: ما در بازی مقابل تیم‌های عربستان و قطر خارج از ایران مشکل داریم و روی این تیم‌ها حساس شده‌ایم، در حالی که با نصف ظرفیت تیم ملی می‌توانیم آن‌ها را در ایران شکست بدهیم.
سرمربی تیم ملی بسکتبال اضافه کرد: قطر نسبت به پنجره قبلی مسابقات تیم بهتری شده و چند بازیکن خارجی به ترکیب این تیم اضافه شده‌اند. با این حال انگیزه بازیکنان ما نیز بسیار متفاوت است و بازیکنان باتجربه‌ای به ما اضافه شده‌اند که می‌توانند در بحران‌ها، تیم را به خوبی پیش ببرند. ما در گروه خود، تیم صدرنشین هستیم و به المپیک نیز صعود کرده‌ایم. در این شرایط، ایجاد انگیزه در بازیکنان برای مقابله با تیم‌هایی مثل عربستان و قطر بسیار سخت است.
شاهین‌طبع افزود: متأسفانه در پنجره قبلی اتفاقاتی در زمین افتاد که شکست ما را رقم زد. در مسابقات پیش رو باید متحد و از حواشی دور باشیم. بازیکنان باید از نظر فنی، متمرکز باشند تا مقابل تیم‌های سختکوش آسیا نتیجه بگیریم. تیم ملی به بازیکنان متمرکز و آماده نیاز دارد، با گذشت زمان همه چیز فراموش می‌شود. معیار ما برای دعوت بازیکنان به تیم ملی آمادگی آن‌هاست و بعضاً مطالبی که در مورد برخی بازیکنان عنوان می‌شود، صحیح نیست. ما باید بدون حاشیه پیش برویم و رسانه‌ها و فدراسیون باید طوری از ما حمایت کنند که نتیجه بگیریم.
سرمربی تیم ملی بسکتبال در خصوص رویارویی با آمریکا و فرانسه در المپیک گفت: برای مقابله با آمریکا و فرانسه باید از همه ظرفیت‌های بسکتبال ایران استفاده کنیم. بازیکنان باید از لحاظ فیزیکی در برخی پست‌ها تقویت شوند و بازی‌های تدارکاتی هم‌سطح المپیک داشته باشیم.