سفیر صربستان در دیدار با رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: امیدواریم بتوانیم از فضای خوبی که در ورزش مخصوصا رشته بسکتبال وجود دارد، استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، صبح امروز دراگان تودوروویچ به همراه سرجان ایوانوویچ مربی صربستانی تیم بسکتبال آویژه صنعت پارسا مشهد، با رئیس فدراسیون بسکتبال به گفتگو پرداختند. در این جلسه شبنم کلاهی دبیر کل، مسعود قاسمی مدیر تیم‌های ملی و مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال مردان کشورمان نیز حضور داشتند.
در این دیدار پیشنهاد برگزاری چند بازی تدارکاتی بین تیم‌های ملی بسکتبال مردان ایران و صربستان به میزبانی کشورمان از سوی رئیس فدراسیون بسکتبال مطرح شد تا ملی‌پوشان ایران بتوانند برای حضور قدرتمند در المپیک توکیو آماده شوند.
طباطبایی همچنین بیان کرد: برگزاری دیدارهای تدارکاتی ایران و صربستان پیش از حضور در المپیک 2020 توکیو از اهمیت بالایی برای ما برخوردار است. فضای خوبی بین ایران و صربستان وجود دارد. حضور مربیان جوان ما در کشور صربستان جهت ارتقا سطح علمی و گذراندن دوره‌های آموزشی میان مدت و بلند مدت نیز یکی دیگر از مواردیست که برای ما مهم است، حدود 5 ماه در هر سال فرصت داریم تا در کلینیک‌های مربیگری از مربیان خارجی استفاده کنیم. طبق جلساتی که با وزارت ورزش و جوانان داشتیم، می‌خواهیم ارتباط دو فدراسیون بسکتبال ایران و صربستان بیشتر شود و از پتانسل‌های این محیط بیش از پیش بهره‌مند شویم.
سفیر صربستان همچنین با استقبال از این پیشنهاد اظهار داشت: من این پیشنهاد را از فدراسیون‌های دیگر نیز دریافت کرده‌ام و حتما این پیشنهاد را انتقال خواهم داد اما دیدار رئیس فدراسیون بسکتبال ایران و صربستان برای بررسی جزئیات این مسئله بسیار مهم است. امیدواریم پس از نوروز بتوانیم از این فضای مناسبی که مخصوصا در رشته بسکتبال وجود دارد، استفاده کنیم.