مراسم اختامیه لیگ برتر بسکتبال بانوان به میزبانی تالار بسکتبال آزادی با حضور معاونت امور بانوان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، با پایان رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال زنان، مراسم اختتامیه این دوره از رقابت‌ها عصر روز گذشته با حضور مهین فرهادی‌زاد معاونت امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، ماندانا رسولی مدیر کل ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، رامین طباطبایی رئیس فدراسیون، شبنم کلاهی دبیر کل، فریده شجاعی نایب رئیس بانوان و اعضای سه تیم برتر این دوره از رقابت‌ها برگزار شد.
طباطبایی ضمن تشکر از حضور پرقدرت تیم‌ها در این دوره از رقابت‌ها اظهار داشت: تا به حال تنها فدراسیون‌های جهانی که در سال ۲۰۲۱ تورنمنت بین المللی برگزار کردند، فیفا و فیبا بوده‌اند. تا شهریور ماه وضعیت بحرانی داشتیم اما علیرغم این شرایط سعی کردیم به مسابقات برگردیم و بسکتبال را زنده نگهداریم. خوشبختانه توانستیم از آبان ماه رقابت‌های لیگ برتر را از سر بگیریم و این استقبال از لیگ برتر بانوان برای ما غیر قابل باور بود. پخش زنده رقابت‌های بانوان از طریق صفحه رسمی اینستاگرام و آپارات فدراسیون و حضور بازیکنان خارجی باعث دیده شدن هرچه بیشتر لیگ برتر بانوان ما شد. من همیشه این را می‌گویم که ما توانستیم شرایط کرونایی را از تهدید به فرصت تبدیل کنیم.
در جریان مراسم اختتامیه لیگ برتر بسکتبال زنان از تیم‌های ملی بسکتبال ۵نفره و سه نفره بانوان کشورمان که در رقابت‌های غرب آسیا به ترتیب موفق به کسب عنوان‌های سوم و نخست شده بودند، تجلیل و تقدیر شد.
فرهادی‌زاد نیز در ادامه عنوان کرد: اگر زنان ما در هر دو بخش قهرمانی و همگانی ورزش پیشرفت کنند، ورزش در جامعه توسعه پیدا خواهد کرد، به همین دلیل ورزش بانوان از اهمیت بالایی برخوردار است. از فدراسیون تشکر می‌کنم که همیشه برای پیشرفت بسکتبال بانوان تلاش کرده است. فدراسیون زمینه‌ساز حضور حامیان مالی در عرصه ورزش بانوان شده و فضایی در بسکتبال ایجاد کرده که می‌تواند برای فدراسیون‌های دیگر الگو باشد‌.
شایان ذکر است، جمعی از مسئولین باشگاه‌ها، پیشکسوتان، بازیکنان و مربیان تیم‌های ملی از جمله حمیدرضا منجی رئیس هیات مدیره باشگاه گروه بهمن تهران، بیوک علیمرادلو مدیر عامل باشگاه گروه بهمن تهران، همایون ایزدپناه سرپرست و مدیر فنی تیم مهرام، محمد گنجی مدیر عامل باشگاه مهرام، آسیایی حامی مالی و اسپانسر تیم نارسینا تهران، بهرامی مدیر عامل هلدینگ مات، الهه شجاعی، افسانه حسن نایبی، فتانه ملک، شهلا حجت، نسرین باقری، هما گودرزی، سونیا فدایی، هما خدایاری، شهرزاد راستکار کمک مربی تیم ملی، شایسته متشرعی سرمربی تیم ملی و آزاده زمان‌پور مربی تیم ملی بسکتبال سه نفره زیر ۲۳ سال کشورمان در این مراسم حضور داشتند.