چهارمین نشست کمیسیون پزشکی فیبا با حضور تمامی اعضا و بصورت انلاین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال ایران که عضو کمیسیون پزشکی فدراسیون جهانی نیز می‌باشد، در نشست اخیر این کمیسیون حضور یافت و گزارشی از روند برگزاری رویدادها در کشور با حفظ پروتکل‌های بهداشتی ارائه کرد و شرایط برگزاری رویدادها و لیگ بسکتبال ایران مورد تایید و تمجید اعضا قرار گرفت.
در این نشست که با حضور آندریاس زاگلیس دبیرکل فیبا، صورت پذیرفت؛ کلیه اعضا کمیسیون پزشکی ضمن ارائه گزارش در خصوص پیشرفت‌های حاصل شده در زمینه مهار کرونا توافق نمودند که رویداد پنجره سوم مسابقات قاره‌ای بزودی از سرگرفته شود و بر اساس اثربخشی بیش از ۹۰ درصدی اکثر واکسن‌های تولید شده؛ کلیه فدراسیون‌ها پیش از اعزام نسبت به واکسینه کردن ورزشکاران اقدام نمایند.
تدوین و به روز رسانی پروتکل‌ها و دستورالعمل بهداشتی فیبا برای مسابقات، برگزاری رویدادها با حفظ ایمنی و سلامت ورزشکاران در سال جاری و اصلاح برخی از مفاد پروتکل فیبا به منظور کاهش هزینه فدراسیون‌های ملی از دیگر موارد مورد بحث و گفتگو در کمیسیون پزشکی بود.
گفتنی است؛ نشست چهارم کمیسیون پزشکی فیبا FIBA Medical Commission، روز پنجشنبه هفته گذشته ساعت ۱۴ بوقت محلی از طریق سامانه برخط نشست‌های بین المللی برگزار گردید.