سرمربی تیم نبوغ اراک گفت: DNA لیگ دسته یک بسکتبال، برای جوانان است و قهرمانی تیم سپاهان نشان داد که هدف لیگ دسته یک توسعه این رشته است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال‏‏، پویا تاجیک سرمربی تیم نبوغ اراک که موفق به کسب مقام سوم لیگ دسته یک بسکتبال کشور شد، در رابطه با ارزیابی این رقابت‌ها اظهار داشت: بازی‌های خوبی را پشت سر گذاشتیم، شبیه لیگ نبود، اما چون با تیم‌های خیلی خوب بازی نکرده بودیم، تیم من ضربه خورد. زمانی با تیم‌های قدرتمند بازی کردم که مرحله نیمه نهایی بود. فکر می‌کنم یک سری نقاط ضعف و قوت در این لیگ وجود داشت، اما خیلی خوشحالم که این رقابت‌ها برگزار شد.
وی افزود: جوانان زیادی در این لیگ بازی کردند و بسیار خوش درخشیدند، برخی از تیم‌ها زیرساخت‌هایی درست کردند تا بتوانند به لیگ برتر صعود کنند. این‌ها همه نوید روزهای بهتر برای آینده بسکتبال کشور است. می‌بینیم که یک تیم جوان به مقام قهرمانی رسید و تیم‌های که بازیکنان نامدارتری داشتند در رده‌های بعدی قرار گرفتند. DNA لیگ دسته یک بسکتبال، برای جوانان است و قهرمانی تیم سپاهان نشان داد که هدف لیگ دسته یک توسعه است.
تاجیک تصریح کرد: برای فصل آینده هنوز با تیم نبوغ اراک صحبت نکردم، اما این تیم چه من باشم و چه نباشم از آنجایی که یک اسپانسر خصوصی دارد، اگر بیشتر حمایت شود تا بتوانند موانع را برطرف کنند، تاثیر بسیار مهم و مثبتی برای بسکتبال خواهد شد.