سرمربی تیم ملی بسکتبال سه به سه بانوان کشورمان گفت: فیلم بازی‌های تیم‌های حریف دیده شده و آنالیزهای لازم نیز انجام شده است، بنابراین تیم‌ها برای ما شناخته شده هستند. بچه‌ها می‌دانند اگر بتوانیم نتیجه خوبی کسب کنیم، بزرگترین اتفاق در تاریخ زندگی ورزشی خودشان و تاریخ ورزش کشور عزیزمان را رقم خواهند زد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، نیکا بیک‌لیک‌لی سرمربی تیم ملی بسکتبال سه به سه بانوان کشورمان در خصوص حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک توکیو که به میزبانی اتریش برگزار می‌شود، اظهار داشت: خداراشکر اردوهای بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم، اوایل بازیکنان به دلیل مسابقات لیگ را به پایان رسانده بودند، اما سعی کردیم خیلی زود آن‌ها را به تمرینات بسکتبال سه نفره سرعت و قدرت بالاتری دارد، برگردانیم. طبق پیشبینی‌هایی که داشتیم، وقتی شروع به تمرین کردیم بازیکنان خیلی زود تغییر رویه دادند. در این اردو کورت که زمین اختصاصی بسکتبال 3×3 است، تهیه شده بود. اردوهای خوبی داشتیم و اگر بخواهیم آمادگی بازیکنان را از روز اول تا آخر مقایسه کنیم، تفاوت بسیار چشمگیر بود.
وی ادامه داد: در رقابت‌های اتریش تعداد تیم‌ها بیشتر و رقابت‌ها سنگین‌تر است. تیم‌های تایلند، ژاپن، استرالیا و اوکراین با ما همگروه هستند. تایلند و ژاپن نسبت به تیم اوکراین، حریف‌های شناخته شده‌تری هستند. تیم زیر ۲۳ سال کشورمان پیش از این در رویدادهای قبلی با اوکراین بازی داشته، اما تیم بزرگسالان ما تا به حال روبه‌روی اوکراین بازی نکرده است. ما در رویدادهای مختلف با سه تیم تایلند، ژاپن و استرالیا بازی داشتیم، استرالیا و ژاپن دو تیم صاحب نام هستند اما تایلند یک تیم نوپا در بسکتبال سه نفره است که طی چند سال اخیر به صورت کاملا تخصصی در این رشته فعالیت می‌کند.
بیک‌لیک‌لی تصریح کرد: فیلم بازی‌های تیم‌های حریف دیده شده و آنالیزهای لازم نیز انجام شده است، بنابراین تیم‌ها برای ما شناخته شده هستند. این بار است که این اتفاق افتاده و تیم ملی بسکتبال 3×3 بانوان کشورمان می‌تواند در یک رویداد برای کسب سهمیه المپیک بجنگد. در حال حاضر جزو ۲۰ تیم اول دنیا هستیم و این یک اتفاق بسیار بزرگ است. بچه‌ها می‌دانند که اگر بتوانیم نتیجه خوبی کسب کنیم، بزرگترین اتفاق در تاریخ زندگی ورزشی خودشان و تاریخ ورزش کشور عزیزمان را رقم خواهند زد، بنابراین خیلی انگیزه دارند و خیلی سخت تمرین کردند.
سرمربی تیم ملی بسکتبال سه به سه بانوان کشورمان خاطر نشان ساخت: طی اردوهایی که داشتیم، روزی ۲ بار تمرین می‌کردیم و به صورت مداوم تمرینات بدنسازی داشتیم. در این مدت همچنین به دلیل شرایط کرونا، بازیکنان خودشان را قرنطینه کرده بودند تا بتوانند به تیم‌ملی خدمت کنند. روزهای سختی را گذراندیم، انشالله بتوانیم نتیجه خوبی به دست بیاوریم. انگیزه‌ها بسیار بالاست، باتوجه به گروه‌‌بندی‌ها بازی‌های بسیار سختی پیش‌رو داریم. تمام تیم‌هایی که به این مرحله رسیدند تا بتوانند در رویدادهای کسب سهمیه المپیک شرکت کنند، همه از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردار هستند. بسکتبال سه نفره را خیلی حرفه‌ای دنبال و در رویدادهای مختلف فیبا شرکت می‌کنند. اما تیم ما از آخرین رویداد بین‌المللی یعنی جام جهانی ۲۰۱۹، در هیچ تورنمنت بین‌المللی حضور نداشته است. همین موضوع قطعا کار ما سخت‌تر می‌کند، ولی همه تلاشمان را می‌کنیم تا بهترین بازی‌ها را از خودمان به نمایش بگذاریم و نشان دهیم که ما هم بعد از سال‌ها محرومیت حرفی برای گفتن در بسکتبال به خصوص بسکتبال 3×3 داریم.