کاپیتان تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان کشومان گفت: رقبای ما در این مسابقات بسیار قدرتمند هستند اما ما هم خیلی دست و پا بسته نیستیم و هدف‌های خودمان داریم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، معصومه اسماعیل‌زاده کاپیتان تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان کشومان در خصوص رقابت‌های انتخابی المپیک توکیو که به میزبانی اتریش برگزار می‌شود عنوان کرد: ۶ مرحله اردوی آماده‌سازی را پشت سر گذاشتیم و همه تلاش کادر فنی این بود که بیشترین استفاده را از این اردوها ببریم. خداراشکر اردوهای خوبی هم از نظر تکنیکی و هم از لحاظ تاکتیکی داشتیم. اما فقط تمرین نمی‌تواند واقعا به یک تیم یا یک بازیکن کمک کند، بیشتر تیم‌ها پیش از این مسابقات در بسیاری از تورنمنت‌های فیبا شرکت کرده بودند. با استفاده از این مسابقات می‌توان نقاط ضعف یا قدرت بازیکنان یا تیم را پیدا و اگر از نظر جسمانی یا تاکتیکی مشکلی وجود دارد، روی آن کار کرد. همین موضوع باعث می‌شود، اشتباهات کم‌تر شود یا از بین برود. متاسفانه ما فقط با بازیکنان بومی خودمان تمرین کردیم و نتوانستیم در این بازی‌ها حضور پیدا کنیم. با این وجود سعی کردیم در تمرینات کم و کاستی‌ها را جبران کنیم و از نظر تیمی به هماهنگی بالایی برسیم. خداراشکر شرایط خوبی را پشت سر گذاشتیم و انشاالله بتوانیم در این مسابقات نتیجه خوبی کسب کنیم.
او ادامه داد: در هر رشته ورزشی رسیدن به المپیک که بالاترین سطح یک ورزش است، مانند یک رویاست و هر ورزشکاری دوست دارد به این رویا برسد. المپیک می‌تواند انگیزه‌ی یک بازیکن و تیم را بالا ببرد، خداراشکر انگیزه ما خیلی بالا است، اگرچه کار ما واقعا سخت است. چون تیم‌هایی که در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند، بهترین‌های خود را می‌آورند و قطعاً تمام توان خود را می گذارند تا بتوانند کسب سهمیه کنند. واقعاً کار راحتی نیست و ما باید مقابل ابرقدرت‌های دنیا بازی کنیم. باید به قدری خوب بازی کنیم، که ابتدا بتوانیم پله پله تیم‌ها را ببریم و بالا برویم. تمام انگیزه ما این است که بتوانیم پله به پله شروع کنیم، اگر بتوانیم از این چالش بزرگ سربلند بیرون بیاییم، که قطعا اگر با کسب سهمیه المپیک همراه باشد اتفاق بسیار بزرگیست چون این اولین سهمیه المپیک بانوان در یک رشته تیمی خواهد بود. بازی مقابل بزرگان دنیا خیلی سخت است اما این کار در بسکتبال و به خصوص بسکتبال سه نفره غیرممکن نخواهد بود چون بسکتبال رشته‌ایست که هیچ چیز در آن قابل پیش بینی نیست.
اسماعیل‌زاده اظهار داشت: رقبای ما در این مسابقات بسیار قدرتمند هستند اما ما هم خیلی دست و پا بسته نیستیم و هدف‌های خودمان داریم. کم وکاستی‌هایی بوده اما فدراسیون تمام امکاناتی را که می‌خواستیم، در حد توان برای ما مهیا کرده است. در رقابت‌های اتریش به دلیل حضور تیم‌های بزرگ و قدرتمند، کسب سهمیه کمی سخت است، این توقع زیادیست که بخواهیم نتیجه خیلی مطلوبی بگیریم. تمام تلاش و هدف ما این است که بتوانیم در این رویداد کم و کاستی‌ها را پیدا و برای حضور در مسابقات مجارستان برطرف کنیم. تیم‌های خیلی قوی در این تورنمنت سهمیه المپیک خواهند گرفت و کار برای ما در مجارستان راحت‌تر است و شانس بیشتری داریم. در مسابقات مجارستان هم تیم‌های خیلی قوی‌تری حضور دارند، انشالله بتوانیم نتیجه خوبی در خور بسکتبال بانوان باشد، به دست بیاوریم.
کاپیتان تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان کشومان در پایان اضافه کرد: تا جایی که می‌توانستیم فیلم بازی‌های رقبای خود را دیدیم و آنالیزهای لازم را انجام دادیم. اما ممکن است برخی از بازیکنان تیم‌ها عوض شده باشند که فیلمی از آن‌ها در دسترس نیست، یکسری از تیم‌ها هم با همان بازیکنان قبلی در این رویدادها حاضر می‌شوند. آنالیزهای لازم انجام شده ولی قطعاً نمی‌شود فقط به همین موارد اکتفا کرد، چون تیم‌ها همیشه در حال تغییر هستند. روند بازی در بسکتبال نسبت به شکست و پیروزی‌ها عوض می‌شود.