معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: طی ۴ سال گذشته اقدامات خوبی در فدراسیون بسکتبال انجام شده که باعث شده مجددا توجه افکار عمومی به رشته بسکتبال جلب شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون امروز چهارشنبه ساعت ۱۴ در محل سالن فارسی آکادمی ملی المپیک با ریاست مهدی علینژاد معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای و با حضور کیکاوس سعیدی دبیر کمیته ملی المپیک، علی خسروی مدیر کل امور مشترک فدراسیون‌ها، رامین طباطبایی رئیس فدراسیون و نیز با حضور حسابرس مستقل، نماینده داوران، نماینده باشگاه‌ها، نماینده نیروهای مسلح، نماینده حراست فدراسیون‌های ورزشی به صورت آنلاین برگزار شد.
به دلیل شرایط خاص کرونایی حاکم بر کشور، روسای محترم هیات‌ها به‌صورت وبیناری در این مجمع شرکت کردند.
ارائه گزارش عملکرد فدراسیون در سال ۹۹ توسط رئیس فدراسیون، ارائه گزارش حسابرس مستقل سال ۹۹، ارائه کلیه گزارش‌های مالی تا پایان سال ۹۹ توسط خزانه‌دار فدراسیون، ارائه گزارش بازرس فدراسیون در سال ۹۹ و بررسی و تصویب برنامه عملیاتی و بودجه سال ۱۴۰۰ از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود.
معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در پایان این جلسه عنوان کرد: خوشبختانه بسکتبال یکی از رشته‌های تیمی ما است در المپیک توکیو حضور خواهد داشت، ۱۲ تیم ملی بسکتبال از سراسر جهان در المپیک حضور دارند که یکی از آن‌ها تیم ملی کشور ما است. پس از المپیک ۲۰۰۸ پکن ۱۲ سال طول کشید تا بسکتبال مجددا بتواند کسب سهمیه کند. حضور سه رشته تیمی یعنی بسکتبال، والیبال و شمشیربازی در المپیک در تاریخ ورزش کشور ما پس از انقلاب بی‌سابقه بوده است.
وی افزود: زحمات زیادی در گذشته کشیده شده است و پس از آن دکتر طباطبایی در این ۴ سالی که مسئولیت کار را برعهده داشته اقدامات خوبی را انجام دادند و باعث شد مجددا توجه افکار عمومی به رشته بسکتبال جلب شود. فینال لیگ برتر بسکتبال که بین‌المللی شد، نشان داد که بسکتبال چقدر مورد نظر مردم است.
علینژاد اظهار داشت: زحمات بسیار خوبی در رده‌های سنی بزرگسالان و پایه کشیده شده است. تیم ملی جوانان ما در جام جهانی رتبه دوازدهم را کسب کرده، حضور ما در این رقابت‌ها توفیق خوبی بود که به دست آمد. امیدواریم در بازی‌های آسیایی هانگژو هم بسکتبال ایران بتواند خوش رنگ‌ترین مدال بازی‌ها که مدال طلا است را کسب کند‌، در جاکارتا هم این شانس را داشتیم اما به لحظه‌ها باختیم و مدال نقره گرفتیم. وزارت ورزش و جوانان از مجموعه فدراسیون بسکتبال حمایت خواهد کرد، کما اینکه تا الان هم همین حمایت را داشته است.