کاپیتان تیم‌ملی بسکتبال گفت: مسابقات المپیک بزرگترین مسابقات جهان است و شرایط سختی خواهیم داشت اما نباید توقع غیر واقع بینانه داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان تیم‌ملی در مراسم امضای پیراهن تیم ملی بسکتبال ایران پیش از اعزام به المپیک توکیو ٢٠٢٠، عنوان کرد: مسابقات المپیک بزرگترین مسابقات جهان است و شرایط سختی خواهیم داشت اما نباید توقع غیر واقع بینانه داشته باشیم. تمرینات پر فشاری را پشت سر گذاشتیم که چند برابر دوره گذشته بود و کادر فنی و بازیکنان بیشتر از توان خود کار کردند.
کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران با بیان اینکه شرایط موجود در حد المپیک نیست و فضای خاصی را تجربه می‌کنیم، خاطرنشان کرد: این شرایط صرفا مخصوص بسکتبال نیست و باید شرایط در خورد المپیک باشد و از امکانات لازم برخوردار باشیم. از نظر سخت افزاری عقب هستیم و نمی‌توانیم خودمان را با کشورهای بزرگ مقایسه کنیم.
او با اشاره به این که باید منتظر سقوط آزاد در ورزش کشور باشیم و شرایط نگران کننده‌ای در پیش است، گفت: به دلیل کمبود تجهیزات و امکانات، چند سالی است فریاد می‌زنیم اما گوش شنوایی نیست و شرایط خطرناک و نگران کننده‌ای در ورزش ایران خواهیم داشت.
نیکخواه بهرامی با اشاره به اینکه مردم توقع بالایی از ما دارند اما باید واقع بین باشیم، اظهار کرد: در جام جهانی ٣٢ تیم حضور دارند اما در المپیک ١٢ تیم شرکت خواهند داشت و شرایط بسیار متفاوت است و تیم‌ها برنامه ریزی بسیار مناسبی داشته‌اند. ما در جام جهانی دو مرحله بالا رفته‌ایم اما در المپیک شرایط بسیار متفاوت است.
وی در مورد پرچمداری کاروان اعزامی ایران به المپیک توکیو توضیح داد: افتخار بزرگی نصیب من شده است و امیدوارم لایق و شایسته آن باشم.
او در مورد خالی بودن جای برادر مرحومش آیدین نیکخواه بهرامی، گفت: جای آیدین بسیار خالی است و من همه چیز را با او قسمت می‌کنم و مطمئن هستم وی می‌توانست از ٢٠٠٧ تاکنون نقش بزرگ و تاثیرگذاری را در بسکتبال ایران ایفا کند.