بازیکن تیم ملی بسکتبال کشورمان پیش از دیدار ایران آمریکا در المپیک توکیو گفت: المپیک به دلیل اینکه فقط ۱۲ تیم حضور دارند، کمی با جام جهانی متفاوت است، هر تیمی که با آن بازی می‌کنیم جزو تیم‌های خوب دنیا است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، ارسلان کاظمی بازیکن تیم ملی کشورمان پیش از بازی با آمریکا در المپیک توکیو در گفتگو با سایت فدراسیون بیان کرد: چک یک تیم اروپایی بسیار خوب است که بازیکنان سرشناسی دارد و توانسته برای راهیابی به المپیک تیم‌های خوب دنیا مانند یونان و کانادا را شکست دهد. ما بازی برابر چک را با دفاع نفر به نفر شروع کردیم اما در نیمه دوم به دفاع زوم تغییر دادیم و توانستیم بازی را نزدیک کنیم. المپیک سختی‌ها و حساسیت‌های خودش را دارد، فکر می‌کنم در اولین بازی عملکرد خوبی بود.
او افزود: آمریکا ابر قدرت‌ترین تیم بسکتبال دنیا است، من کاری ندارم که این تیم به فرانسه باخته است، هرچند فرانسه هم یکی از ابر قدرت‌های جهان است که در جام جهانی سوم شده و در  رنکینگ فیبا جزو ۴ تیم اول است. با این حال فکر می‌کنم به دلیل اینکه ۳ تا از بازیکنان آمریکا خیلی دیر به این تیم اضافه شدند و روز بازی رسیده بودند، شرایط سختی برای بازی مقابل فرانسه داشتند، اما قطعا بازی آن‌ها راه میافتد. بازی فردای ما بسیار سخت است و ما تمام تلاشمان را خواهیم کرد.
کاظمی تاکید کرد: المپیک به دلیل اینکه فقط ۱۲ تیم حضور دارند، کمی با جام جهانی متفاوت است، هر تیمی که با آن بازی می‌کنیم جزو تیم‌های خوب دنیا است. فرانسه هم به همین شکل، یکی از تیم‌های خوب دنیا است و از لحاظ قدی جزو بلند‌ترین تیم‌هایی هستند که ما با آن‌ها بازی کردیم. فکر می‌کنم سه بازیکن بالای ۲.۱۵ متر دارند و توانستند تیم آمریکا را اذیت کنند. ما به المپیک آمدیم تا تمام تلاشمان را بکنیم و چه در مقابل آمریکا و چه در مقابل فرانسه تلاش خواهیم کرد تا بهترین نتیجه برای بسکتبال کشورمان حاصل شود.