تیم ملی بسکتبال ایران دقایقی قبل دومین دیدار خود در المپیک 2020 توکیو با نتیجه ۱۲۰ بر ۶۶ مقابل آمریکا واگذار کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، در این دیدار که از ساعت ۹:۱۰ صبح به وقت تهران در ورزشگاه سایتاما شهر توکیو آغاز شد تیم ایران بازی را با ترکیب بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، صمد نیکخواه بهرامی، ارسلان کاظمی و حامد حدادی و تیم ملی آمریکا با ترکیب دیمین لیلارد، دوین بوکر، کوین دورنت، جرو هالیدی و بم آدبایو آغاز کردند.
تیم ایران با وجود شروع خوب بازی در کوارتر اول نتوانست خوب ادامه دهد و در پایان نیمه اول با نتیجه ۶۰ بر ۳۰ به رختکن رفت. در پایان نیمه اول این دیدار حامد حدادی با ۱۱ امتیاز بیشترین امتیاز را برای ایران ثبت کرد. همچنین نوید رضایی‌فر موفق به کسب ۱۰ امتیاز شد.
در نیمه دوم ملی‌پوشان ایران با اعتماد به نفس بیشتری به زمین رفتند اما در نهایت این مسابقه با نتیجه ۱۲۰ بر ۶۶ به سود آمریکا به پایان رسید. هر ۱۲ بازیکن تیم ایران در این مسابقه به میدان رفتند و حامد حدادی با ۱۵ امتیاز بیشترین امتیاز را برای ایران به دست آورد. پس از آن محمد جمشیدی با ۱۴ امتیاز، نوید رضایی‌فر با ۱۳ امتیاز، سعید داورپناه با ۸ امتیاز، بهنام یخچالی با ۶ امتیاز، ارسلان کاظمی با ۵ امتیاز، محمد حسن‌زاده با ۴ امتیاز و صمد نیکخواه بهرامی با ۲ امتیاز، به ترتیب بیشترین امتیازها را به دست آوردند. همچنین حامد حدادی با آمار ۶ پاس گل، بیشرین پاس گل و پویان جلال‌پور و محمد جمشیدی با آمار ۳ ریباند، بیشترین ریباند را ثبت کردند.
دیدار بعدی تیم ملی بسکتبال کشورمان در المپیک توکیو ساعت ۵:۳۰ صبح روز شنبه ۹ مرداد ماه به وقت تهران در مقابل فرانسه برگزار خواهد شد.