تیم‌های ملی بسکتبال ایران و فرانسه در حالی در آخرین بازی مرحله گروهی به مصاف هم می‌روند که این مسابقه تشریفاتی تاثیری در رتبه آن‌ها در جدول گروه A مسابقات المپیک ندارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، این رقابت از ساعت 5:30 صبح روز شنبه 9 مرداد به وقت تهران و 10 صبح به وقت محلی در سایتاما سوپر آرنا برگزار خواهد شد.
هر نتیجه‌ای در این مسابقه رقم بخورد فرانسه با دو پیروزی مقابل آمریکا و چک صدرنشین و ایران با شکست برابر این دو تیم، در رتبه چهارم گروه A باقی خواهند ماند.
ایران و فرانسه آخرین بار در جام جهانی 2014 بسکتبال اسپانیا به مصاف هم رفتند که آن رقابت با اختلاف ناچیز و با نتیجه 81 بر 76 به سود فرانسه به پایان رسید.
از تقابل سال 2014 نُه نفر همچنان در ترکیب دو تیم حاضر هستند که شامل توماس هرتل، ایوان فورنیه، رودی گوبرت و نیکولاس باتوم برای فرانسوی‌ها و حامد حدادی، صمد نیکخواه بهرامی، ارسلان کاظمی، بهنام یخچالی و محمد جمشیدی برای ایران است.
محمد جمشیدی در حالی در این روز تولد 30 سالگی خود را جشن می‌گیرد که بر اساس شنیده‌ها و شواهد صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان ایران در پایان این دیدار بعد از حدود 20 سال بازی در تیم ملی بزرگسالان و در 38 سالگی از تیم ملی خداحافظی خواهد کرد.