بازیکن تیم ملی بسکتبال چک در خصوص بسکتبال ایران و بازی مقابل آن‌ها گفت: من برای تیم ایران احترام زیادی قائل هستم چون تسلیم نشدند و تا آخر جنگیدند.

توماس ساتورانسکی بازیکن تیم ملی بسکتبال چک پس از بازی با فرانسه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اعزامی فدراسیون بسکتبال به المپیک توکیو بیان کرد: در نیمه اول بیست امتیاز جلو بودیم و فکر می‌کردیم به راحتی پیروز می‌شویم اما برای ایران اعتبار زیادی قائل هستم زیرا تا آخر بازی با ما جنگیدند و برای حملات ما از دفاع زون استفاده کردند، ما را به چالش جدی انداختند و اختلاف به ۵ امتیاز رسید. من برای تیم ایران احترام زیادی قائل هستم چون تسلیم نشدند و تا آخر جنگیدند.
وی ادامه داد: البته ما هم اشتباهاتی داشتیم اما جلو فرانسه خیلی بهتر شوت زدیم. ما به خاطر مدال اینجا هستیم و نمی‌خواهیم به عنوان یک توریست اینجا باشیم. بازی‌های انتخابی المپیک خیلی سخت است و این سختی برای تیم‌های اروپایی بیشتر است. ما فقط به حضور در المپیک راضی نخواهیم بود و تا آخر خواهیم جنگید. هرچند تیم‌های بسیار باکیفیتی اینجا حضور دارند، اما هدف ما فقط شرکت در المپیک نیست.
بازیکن تیم ملی بسکتبال جمهوری چک افزود: من قدردان حمایت‌های مردم کشورهای مختلف از سراسر دنیا هستم. NBA و به طور کلی بسکتبال ما را به یکدیگر نزدیک می‌کند. خوشحالم که طرفدارانی در تیم ایران دارم و قدردان آن‌ها هستم. تیم ایران تیم باتجربه و خوبی است و همدیگر را خیلی خوب می‌شناسند. این نشان می‌دهد سال‌هاست کنار یکدیگر بازی کردند و در سطح بالایی رقابت می‌کنند اما نباید از محیط رقابت‌های بین‌المللی بسکتبال ترس داشته باشند.