تیم ملی بسکتبال ایران دقایقی قبل سومین دیدار خود در المپیک 2020 توکیو با نتیجه ۷۹ بر ۶۲ مقابل فرانسه واگذار کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، در این دیدار که از ساعت ۵:۳۰ صبح امروز به وقت تهران در ورزشگاه سایتاما شهر توکیو آغاز شد تیم ایران بازی را با ترکیب بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، صمد نیکخواه بهرامی، ارسلان کاظمی و حامد حدادی و تیم ملی فرانسه با ترکیب ایوان فورنیه، رودی گوبرت، نیکولاس باتوم، یابوسله و ناندو دوکواو آغاز کردند.
تیم ایران در پایان نیمه اول این بازی با نتیجه ۴۶ بر ۲۷ به رختکن رفت. در پایان نیمه اول این دیدار حامد حدادی با ۸ امتیاز بیشترین امتیاز را برای ایران ثبت کرد. همچنین محمد جمشیدی توانست ۴ پاس گل داشته باشد.
نیمه دوم این بازی را تیم ایران با ترکیب حامد حدادی، صمد نیکخواه‌بهرامی، ارسلان کاظمی، بهنام یخچالی و پویان جلال‌پور آغاز کرد و در پایان کوارتر سوم تیم ایران موفق شد با نتیجه ۲۰ بر ۱۶ پیروز شود. در نهایت این دیدار با نتیجه ۷۹ بر ۶۲ به سود فرانسه به پایان رسید. ۱۰ بازیکن تیم ایران در این مسابقه به میدان رفتند و حامد حدادی با ۱۸ امتیاز بیشترین امتیاز را برای ایران به دست آورد. پس از آن ارسلان کاظمی و بهنام یخچالی با ۱۱ امتیاز، صمد نیکخواه‌بهرامی با ۹ امتیاز، سعید داورپناه با ۵ امتیاز، محمد حسن‌زاده با ۴ امتیاز و نوید رضایی‌فر و محمد جمشیدی با ۲ امتیاز، به ترتیب بیشترین امتیازها را به دست آوردند. همچنین حامد حدادی با آمار ۵ پاس گل، بیشرین پاس گل و با آمار ۱۲ ریباند، بیشترین ریباند را ثبت کرد. حامد حدادی با ۱۸ امتیاز و ۱۲ ریباند در این بازی دبل دبل کرد.
بر این اساس تیم ملی کشورمان با ۳ باخت و ۳ امتیاز در گروه خود چهارم شد و از صعود به مرحله حذفی رقابت‌های المپیک توکیو باز ماند.