کاپیتان تیم ملی بسکتبال کشورمان گفت: هر تيمی با هدفی در مسابقات شركت می‌كند، مثلا آمريكا و فرانسه هدف قهرمانی دارند، هدف ما اين نبود، هدف ما اين بود كه تجربه بگيريم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال به توكيو، صمد نيكخواه بهرامی کاپیتان تیم ملی کشورمان پس بازی مقابل فرانسه بیان کرد: ١٧ سالم بود كه به تيم ملی دعوت شدم، مدت زيادی است كه برای تيم نلی بازی می‌كنم و در رويدادهای مختلفی شركت كرده‌ام. هميشه سعی كردم كه در همه تورنمنت‌ها با تيم باشم، خوب تمرين كنم و خوب هم بازی كنم. بيش از ٢٤-٢٣ بازی برای تيم ملی بسكتبال انجام دادم، حالا گاهی خوب بودم و گاهی هم بد، برای خداحافظی هم از كارهای رسانه‌ای خوشم نمی‌آید.
وی ادامه داد: اگر ٧٠ سالم باشد و احساس كنم می‌توانم با دادن آب و حوله به ملی‌پوشان كمک كنم، در كنار تيم خواهم بود. اما احتمال خيلی زياد امروز بازی آخری بود كه برای تيم انجام دادم. قبلا هم گفته بودم اگر تيم ملی بسكتبال به المپيک صعود كند بعد از اتمام بازی‌ها خداحافظيپی خواهم كرد. مبنای برنامه و تصميم من تابستان به تابستان است، بايد ببينم چه می‌شود، با تورنمنت بعدی تيم ملی هم فاصله زيادی داريم. یک سری كارهای شخصی هم دارم، دخترم بزرگ شده و نياز دارد كه بيشتر كنارش باشم.
نیکخواه‌بهرامی عنوان کرد: به غير از بازی با آمريكا دو بازی ديگر را به نسبت خوب بازی كرديم. در بازی با آمريكا اصلا جالب نبوديم و در حد تيم ملی كار نكرديم اما امروز هم فارغ از نتيجه بازی قابل احترامی مقابل فرانسه داشتيم. در پاسكاری خوب بوديم و در دفاع هم متمركز عمل كرديم. البته فرانسه خيلی خوب كار كرد، فشار زيادی وارد كردند اما شايد فكر نمی‌كردند ما انقدر خوب باشيم. من خودم هم در اين بازی بهترين عملكرد ممكن را داشتم.
کاپیتان تیم ملی بسکتبال کشورمان اضافه کرد: چيزی كه به ما كمک می‌كند حضور در همين مسابقات است، چيزی كه از المپيک می‌خواستيم همين تجربه بود و تاثيری كه روی خودباوری و انگيزه بازيكنان می‌گذارد. اصلا همين كسب سهميه هم سال گذشته تاثير خود را روی ليگ گذاشته بود. احتمال این که هر سه بازی را شکست بخوریم زیاد بود، هر تيمی با هدفی در مسابقات شركت می‌كند، مثلا آمريكا و فرانسه هدف قهرمانی دارند، هدف ما اين نبود، هدف ما اين بود كه تجربه بگيريم.