جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی مسابقات ۱۴۰۰-۱۴۰۱ ظهر امروز دوشنبه ۱ شهریور ماه به میزبانی سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، در این مراسم رامین طباطبایی رئیس فدراسیون، فریده شجاعی نایب رئیس بانوان، محمدرضا صالحیان سرپرست دبیری، مسعود قاسمی مدیر تیم‌های ملی و … حضور داشتند.
همچنین جعفر محمدپور رئیس هیات استان تهران، اسدالله کبیر رئیس هیات گلستان، مجتبی پیرعباسی رئیس هیات استان خوزستان، مرتضی سخایی رئیس هیات استان قم، نمایندگان باشگاه‌های شیمیدر، مهرام نوین ایرانیان و فولاد مبارکه سپاهان، محمدرضا اسلامی و مهران حاتمی به عنوان نماینده مربیان و سعید داورپناه به عنوان نماینده ورزشکاران در این مراسم حضور داشتند.
رئیس فدراسیون بسکتبال ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان اظهار داشت: سعی کردیم در این شورا نمایندگان برخی از باشگاه‌ها، هیات‌های استانی، ورزشکاران و مربیان حضور داشته باشند تا بتوانیم شرایط بهتری را برای لیگ فراهم کنیم. امسال خیلی از استان‌های ما درگیر بازی‌های لیگ شدند و یک پویایی در سراسر کشور ایجاد شد. سال گذشته بازی‌های بسیار خوبی انجام شد و مخصوصا ۸ تیم برتر بازی‌های بسیار نزدیکی داشتند. هدف ما این است که بسکتبال رشد کند، ثمره این مسابقات در تیم ملی مشخص می‌شود. حضور ما در المپیک نشان‌دهنده‌ی این است که بسکتبال راه درستی را در پیش دارد.
وی افزود: هدف این جلسه شنیدن نظرات، پیشنهادات و انتقادات نمایندگان است، می‌خواهیم نظرات نمایندگان را داشته باشیم تا بتوانیم شرایط بهتری ایجاد کنیم. در برگزاری مسابقات هر شیوه‌ای که به نفع بسکتبال کشور باشد را اجرا خواهیم کرد.
در این مراسم نحوه برگزاری مسابقات لیگ، روش نقل و انتقالات بازیکنان، فصل مسابقاتی و …. مورد بررسی قرار گرفت و در پایان اعضا شواری برنامه‌ریزی نقطه نظرات خود را عنوان کردند.