سینیشا یاسنیچ رئیس آکادمی ورزش بلگراد صربستان به همراه تیم همراه خود صبح امروز شنبه 13 شهریور ماه ضمن بازدید از فدراسیون بسکتبال با دکتر رامین طباطبایی رئیس فدراسیون دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، در این دیدار فریده شجاعی نایب رئیس بانوان، محمدرضا صالحیان سرپرست دبیری، علیرضا رحیمی مسئول کمیته آموزش و مربیان، فرهاد زحمتکش سرپرست کمیته داوران و مسابقات، لئون لوکمان بنیانگذار آکادمی ورزش، برانیمیر نشیچ  سرپرست امور حقوقی و علوم اجتماعی، زوران یرکوویچ مدیر بخش آموزش حرفه‌ای، بوریس پوپوویچ مدیر بازاریابی آکادمی و جمشید معظمی گودرزی مشاور ویژه آکادمی ورزش بلگراد نیز حضور داشتند.
رئیس فدراسیون بسکتبال در آغاز این جلسه اظهار داشت: باتوجه به پتانسلی که بسکتبال صربستان دارد و جزو بهترین تیم‌های دنیا است و همچنین پتانسیلی که بسکتبال ایران به عنوان تیم اول آسیا دارد، امیدوارم بتوانیم ارتباط بسیار خوبی را از طریق دانشگاه‌های ایران با آکادمی بلگراد داشته باشیم. باتوجه به تفاهم‌نامه‌ای که بین آکادمی ورزش بلگراد و برخی از دانشگاه‌های کشور ما بسته می‌شود، امیدواریم بتوانیم دوره‌های مربیگری کوتاه مدت و میان مدت برگزار کنیم تا بتوانیم مربیان آکادمی را در ایران پرورش دهیم تا بتوانند در دانشگاه ایران در رشته تخصصی بسکتبال شروع به تحصیل کنند و در عین حال از توانایی‌های کشور صربستان استفاده کنند. ما در بخش تئوری نیازی نداریم اما اگر بتوانیم در بخش عملیاتی بانوان و آقایان استفاده کنیم، برای ما بسیار مهم است.
وی افزود: دوره‌های کوتاه مدت مربیگری فیبا که در ایران نیز برگزار می‌شود، اطلاعاتی به مربیان ما اضافه نمی‌کند، ما در نظر داریم تا بتوانیم از توانایی کشور صربستان استفاده کنیم تا مربیان قادر و حاذقی را تربیت کنیم که این امر با دوره‌های کوتاه مدت 1 الی 2 هفته‌ای امکان پذیر نیست.
رئیس آکادمی ورزش بلگراد صربستان نیز در ادامه بیان کرد: فدراسیون بسکتبال صربستان و آکادمی ورزش بلگراد به عنوان دو نهاد بسیار مهم و آموزشی ورزشی کشور صربستان آمادگی کامل برای همکاری با فدراسیون بسکتبال ایران را دارند. از فدراسیون بسکتبال ایران دعوت می‌کنیم تا از آکادمی ورزش بلگراد بازدید کنید. همچنین در زمینه بسکتبال بانوان ما مربیان خانم بسیار خوبی داریم که می‌توانند به بسکتبال بانوان در ایران کمک کنند. آکادمی ورزش بلگراد و فدراسیون بسکتبال آمادگی کامل برای همکاری در تمام مواردی که مطرح شد را داردند.
او اضافه کرد: آکادمی ورزش بلگراد، فدراسیون بسکتبال و سازمان مربیگری صربستان می‌توانند بهترین مربیان را شناسایی و توانمند سازی کنند تا با اعزام آن‌ها به ایران بتوانند بهترین مربیان را در ایران پرورش دهند. لیاقت بسکتبال ایران بیشتر از قهرمانی در آسیا است و ایران می‌تواند فراتر از این پیش برود. از شما دعوت می‌کنیم تا از آکادمی بلگراد بازدید کنید تا در آن‌جا بتوانید تفاهم‌نامه خوبی با فدراسیون بسکتبال صربستان منعقد کنید و کمک شایانی به ارتقا سطح بسکتبال ایران بکنیم.