تیم ملی بسکتبال بانوان ایران در اولین دیدار خود از رقابت‌های سطح ب کاپ آسیا 2021 که به میزبانی اردن در حال برگزاری است، به مصاف تیم لبنان رفت و در نهایت این دیدار با نتیجه 66 بر 64 به سود لبنان به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، این دیدار بسیار نزدیک، بعد از ظهر امروز یکشنبه 16 آبان ماه ساعت 17:30 (به وقت تهران) برگزار شد. بانوان ایران با ترکیب معصومه اسماعیل‌زاده، ادنا عیسائیان، دلارام وکیلی، شادی عبدالوند و آناهیس خداوردیان این بازی را آغاز کردند. ملی‌پوشان ایران در کوارتر اول را با نتیجه 21 و 21 به پایان رساندند و پس از آن در کوارتر دوم با نتیجه 19 بر 16 به سود ایران به پایان رسید. کوارتر سوم این دیدار با نتیجه 14 بر 11 به نفع تیم لبنان شد و در نهایت تیم ملی ایران این دیدار را با نتیجه 66 بر 64 واگذار کرد.
ادنا عیسائیان با کارایی 19، دلارام وکیلی با کارایی 18 و معصومه اسماعیل‌زاده با کارایی 12، موثرترین بازیکنان ایران در این دیدار مقابل لبنان بودند.
شایان ذکر است، تیم ملی بانوان ایران در دومین دیدار خود از رقابت‌های سطح ب کاپ آسیا 2021 اردن، روز دوشنبه 17 آبان ماه ساعت 17:30 (به وقت تهران) به مصاف تیم سوریه خواهد رفت. شش تیم در مسابقات دسته ب آسیا به میزبانی (امان) اردن رقابت می‌کنند. این شش تیم براساس رنکینگ جهانی به دو گروه تقسیم شده‌اند. ایران، لبنان و سوریه در گروه A و تیم‌های اندونزی، اردن و قزاقستان در گروه B قرار دارند. قهرمان این دوره از رقابت‌ها به دسته A کاپ آسیا صعود خواهد کرد.