تیم ملی بسکتبال بانوان ایران در دومین دیدار خود از رقابت‌های سطح ب کاپ آسیا ۲۰۲۱ که به میزبانی اردن در حال برگزاری است، به مصاف تیم سوریه رفت و در نهایت این دیدار با نتیجه 78 بر 71 به سود سوریه به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، این دیدار بعد از ظهر امروز دوشنبه 17 آبان ماه ساعت ۱۷:۳۰ (به وقت تهران) برگزار شد. بانوان ایران با ترکیب معصومه اسماعیل‌زاده، ادنا عیسائیان، دلارام وکیلی، شادی عبدالوند و آناهیس خداوردیان این بازی را آغاز کردند. ملی‌پوشان ایران کوارتر اول را با نتیجه 22 بر 12 به سود سوریه به پایان رساندند و پس از آن کوارتر دوم با نتیجه 21 بر 17 به سود سوریه به پایان رسید. کوارتر سوم این دیدار با نتیجه 25 بر 15 به نفع تیم سوریه شد و در نهایت تیم ملی ایران این دیدار را با نتیجه 78 بر 71 واگذار کرد.
معصومه اسماعیل‌زاده و شیدا شجاعی با کارایی 19 موثرترین بازیکنان ایران در این دیدار مقابل سوریه بودند.
شایان ذکر است، شش تیم در مسابقات دسته ب آسیا به میزبانی (امان) اردن رقابت می‌کنند. این شش تیم براساس رنکینگ جهانی به دو گروه تقسیم شده‌اند. ایران، لبنان و سوریه در گروه A و تیم‌های اندونزی، اردن و قزاقستان در گروه B قرار دارند. قهرمان این دوره از رقابت‌ها به دسته A کاپ آسیا صعود خواهد کرد.