دکتر رامین طباطبایی، رئیس فدراسیون بسکتبال، در پیامی به مناسبت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، یاد و خاطره «سردار دل‌ها» را گرامی داشت و به مقام والای ایشان ادای احترام کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، در متن این پیام آمده است:
دو سال از شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی گذشت؛ سرداری که نماد غیرت و شجاعت بود و این صفات بارز ، ایشان را به شخصیتی مقتدر در بین تمام آزادی خواهان جهان و حافظ صلح و امنیت خاورمیانه بدل ساخته بود.
شهید سلیمانی قهرمان میدان بود و تمام ورزشکاران ایران اسلامی باید در حیات خود از منش پهلوانی ایشان الگو گرفته و همانگونه که این شهید بزرگوار در جبهه های حق علیه باطل برای عزت ایران اسلامی جنگید، در میادین بین‌المللی ورزشی ،پرچم سه رنگ ایران را به اهتزاز درآورده و نام و یاد «سردار دل‌ها» را زنده نگه دارند.
اینجانب به نمایندگی از جامعه بزرگ بسکتبال کشور، بر خود واجب می‌دانم دومین سالگرد شهادت افتخار آمیز سردار سرافراز لشکر اسلام و میهن عزیزمان ایران، فرمانده همیشه پیروز ” سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی” را به فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله خامنه‌ای مدظله العالی، همرزمان و خانواده بزرگوار آن شهید، ملت شریف و بزرگ ایران و همه دوستدارانش تبریک و تسلیت عرض کنم.