تیم‌های ملی بسکتبال سه نفره پسران و دختران ایران بامداد امروز برای حضور در مسابقات مقدماتی جام جهانی به دوحه سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، تیم ملی بسکتبال دختران سه نفره ایران در گروه اول مسابقات مقدماتی جام جهانی با تیم‌های نیوزلند و قطر قرار گرفته است.
در گروه دوم قزاقستان، ترکمنستان و سریلانکا رقابت می‌کنند.
تیم‌ها به صورت دوره‌ای مسابقه می‌دهند و از هر گروه دو تیم به مرحله نیمه نهایی صعود می‌کنند که به صورت ضربدری رقابت‌ها ادامه می‌یابد که برنده‌ها به فینال راه پیدا می‌کنند و قهرمان این دوره از مسابقات، جواز حضور در مسابقات جام جهانی بسکتبال سه نفره بانوان را بدست می‌آورد.
تیم ملی بسکتبال بانوان سه نفره ایران در اولین بازی، جمعه پنجم فروردین از ساعت ۱۹ به مصاف نیوزلند می‌روند.
دومین بازی ایران در همان روز و از ساعت ۲۱ با قطر میزبان است.
تیم ملی بسکتبال سه نفره دختران با ترکیب «نگین رسولی»، «فاطمه آقازادگان»، «غزل محسنی» و «آیدا گلمحمدی» و مدیرفنی «افسانه حسن نایبی» و با سرمربیگری «نیکا بیک لیک لی» راهی این مسابقات شده است.

«صنم کوهی» نیز سرپرستی این تیم در اردوهای مقدماتی را برعهده داشت.

تیم ملی بسکتبال پسران سه نفره ایران هم با تیم‌های مالزی و سریلانکا در یک گروه قرار دارند و قطر به همراه نیوزلند و قزاقستان هم در گروه دیگر رقابت خواهند کرد.

تیم بسکتبال سه نفره پسران ایران با ترکیب «بهشاد عرب زاده»، «امیرحسین یازارلو»، «احسان دلیرزهان« و «امیرحسین رضایی فر» در این رویداد شرکت دارد.
غفور کامروا به عنوان مدیر فنی و سیامک‌ ویسی به عنوان سرمربی هدایت این تیم را عهده دار است.

تیم ملی پسران فردا جمعه ساعت ۱۸:۲۵ به وقت محلی با مالزی دیدار می‌کنند و سپس ساعت ۲۲:۲۵ به مصاف سریلانکا می‌روند.

در مسابقات پسران نیز از هر گروه دو تیم صعود می‌کنند و بعد از بازی‌های مرحله نیمه نهایی به صورت ضربدری، تیم برنده فینال به عنوان قهرمان این رویداد، به مسابقات جهانی راه خواهد یافت.