تیم ملی بسکتبال سه نفره پسران ایران که با ترکیب زیر ۲۳ سال در مسابقات مقدماتی جام جهانی قطر شرکت کرده بود، عنوان دومی را بدست آورد .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، تیم ملی بسکتبال سه نفره پسران ایران که در راستای سیاست های جوانگرایی و آینده نگری فدراسیون بسکتبال با ترکیب زیر ۲۳ سال در این رویداد شرکت کرده بود، با ارائه بازی های خوب، تیم های مالزی و سریلانکا را در مرحله مقدماتی شکست داد و در دیدار نیمه نهایی مقابل قطر میزبان مسابقات به برتری رسید اما در دیدار پایانی مقابل نیوزلند ۲۱-۲۰ شکست خورد و عنوان دومی را بدست آورد و‌ از صعود به جام جهانی بازماند.

تیم بسکتبال سه نفره پسران ایران با ترکیب «بهشاد عرب زاده»، «امیرحسین یازارلو» ، «احسان دلیرزهان« و «امیرحسین رضایی فر» در این رویداد حضور یافت.
غفور کامروا به عنوان مدیر فنی و سیامک‌ویسی به عنوان سرمربی هدایت این تیم را عهده دار است .

تیم ملی بسکتبال سه نفره دختران نیز با ترکیب زیر ۲۳ سال در مسابقات مقدماتی جام جهانی شرکت کرد که با شکست مقابل نیوزلند و‌پیروزی مقابل قطر میزبان به مرحله نیمه نهایی رسید و در این مرحله مغلوب ازبکستان شد.

تیم ملی بسکتبال سه نفره دختران با ترکیب «نگین رسولی»،«فاطمه آقازادگان»،«غزل محسنی» و «آیدا گلمحمدی» و مدیرفنی «افسانه حسن نایبی» و با سرمربیگری «نیکا بیک لیک لی»
راهی این مسابقات شد.