با پایان مرحله پلی‌آف دوم لیگ برتر بسکتبال آقایان، تیم‌های شیمیدر قم، شهرداری گرگان، ذوب آهن اصفهان و نظم آوران سیرجان با کسب دومین پیروزی مقابل رقبای خود به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کردند‌.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، تیم شیمیدر قم، شهرداری گرگان و ذوب آهن اصفهان موفق شدند به ترتیب تیم‌های صنعت مس کرمان، صنعت مس رفسنجان و کاله را با نتیجه ۲ بر صفر و تیم نظم آوران سيرجان، تیم مهرام تهران را با نتیجه ۲ بر یک شکست دهند. بر این اساس تیم‌های شیمیدر قم، شهرداری گرگان، ذوب آهن اصفهان و نظم آوران سیرجان با کسب دو پیروزی سری را بردند و به مرحله نیمه‌نهایی صعود کردند.
شایان ذکر است، این دوره از رقابت‌ها به صورت ۲ از ۳ برگزار شد و هر تیمی که موفق به کسب ۲ پیروزی مقابل حریف خود می‌شد، به مرحله بعد راه پیدا می‌کرد.
تیم‌های (شیمیدر قم و شهرداری گرگان) و (ذوب آهن اصفهان و نظم آوران سیرجان) در مرحله نیمه نهایی با یکدیگر رقابت خواهند پرداخت. مسابقات نیمه‌نهایی لیگ برتر بسکتبال آقایان از روز ۱۸ فروردین ماه رسما آغاز خواهد شد. برنامه رقابت‌های مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر بسکتبال آقایان به شرح زیر است:
برنامه نیمه نهایی