به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال؛ صنم کوهی دبیر بسکتبال سه نفره بانوان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری صداوسیما افزود: اردو در شرایط بسیار خوبی در حال برگزاری است و بچه‌ها به آمادگی لازم برای حضور در بازی‌های همبستگی کشور‌های اسلامی دست یافته اند. نکته مهم این است که گروه بندی تیم ما در این مسابقات تغییر کرده است و بازیکنان ما باید با بسکتبالیست‌هایی از ترکمنستان؛ سنگال و گامبیا رقابت کنیم.

 

وی گفت:به نظرم این تغییر به نفع ماست، زیرا در گروه بندی قبلی ما با ترکیه همگروه بودیم و از آنجائیکه ترکیه میزبان مسابقات است قطعا شانس بیشتری در مقایسه با دیگر تیم‌ها برای صعود و کسب مدال مسابقات دارد. 

 

کوهی افزود: خوشبختانه بعد از جواب تست کرونا همه بازیکنان به اردوی تیم ملی بازگشته اند و هم اکنون ترکیب نهایی تیم مشخص شده است؛ شادی عبدالوند؛ آیدا گل محمدی؛ نگین رسولی پور؛ کیمیا یزدیان نفرات اعزامی به این مسابقات هستند. 

 

وی گفت: هم اکنون ۵ نفر در اردوی تیم ملی مشغول به تمرین هستند. نسبت به روز‌های ابتدایی شرایطمان بسیار خوب شده است؛ نکته مهم این است که توانسته ایم روی کورت سه نفره مخصوص بستکتبال سه نفره تمرین کنیم. این کورت یک کفپوش مخصوص است که بصورت ثابت در هیچ جای ایران وجود ندارد، اما با پیگیری‌های رئیس فدراسیون مدت دو ماه است که در سالن بستکبال آکادمی ملی المپیک ما روی این کورت مخصوص تمرین می‌کنیم. 

 

کوهی افزود: همین شرایط تمرینی تاثیر بسیار مثبتی روی بازیکنان تیم ملی داشته و باعث شده است تا آن‌ها عملکرد بهتر و موثرتری داشته باشند. از آنجائیکه در این بازی‌ها هیچ وقت موفق به کسب مدال نشده ایم اینبار انگیزه بسیار زیادی داریم و فکر می‌کنم بتوانیم اینبار به روی سکوی قهرمانی برویم.