سرمربی و بازیکنان تیم ملی بسکتبال 3×3 آقایان پیش از حضور در رقابت‌های همبستگی کشورهای اسلامی در رابطه با این بازی‌ها صحبت کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال؛ رضا هنگام‌پور سرمربی تیم ملی بسکتبال 3×3 آقایان اظهار داشت: تمرینات تیم ملی را از یکم مرداد ماه آغاز کردیم و سعی کردیم در این دوره از تمرینات، حداقل یک رو در میان مسابقات دوستانه داشته باشیم و از تیم‌های مختلف دعوت کردیم تا بتوانیم آمادگی فنی بازیکنان را در بازی‌های دوستانه افزایش دهیم. شرایط مسابقات به شکلی است که حتی یک اشتباه می‌تواند شرایط را برای ما سخت کند. برهمین اساس تصمیم گرفتیم هر روز یا یک روز در میان بازی دوستانه داشته باشیم. خداراشکر طبق برنامه پیش رفتیم. ما با تیم‌های گویان، اوگاندا، موریتانی و مالدیوهمگروه هستیم. روز اول ما بازی نداریم و در روزهای دوم و سوم به ترتیب دو بازی داریم. انشاالله بتوانیم از دور مقدماتی با قدرت صعود کنیم. کار ما در این مسابقات سخت است، چون رقبای ناشناخته‌ای داریم اما سعی کردیم از تیم‌ها اطلاعاتی به دست بیاوریم. 2 تا تیم را به خوبی شناختیم و انشاالله بتوانیم در بازی‌هایی که روز اول برگزار می‌شود شناخت کافی نسبت به دو تیم دیگر پیدا کنیم.
سینا واحدی بازیکن تیم ملی بسکتبال 3×3 آقایان عنوان کرد: تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و حدود دو هفته است که در اردو هستیم، امیدوارم بتوانیم باتوجه به توانایی بچه‌ها از مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی دست پر برگردیم.
متین آقاجانپور بازیکن تیم ملی بسکتبال 3×3 آقایان بیان کرد: از یکم مرداد ماه در اردو بودیم و بازی‌های دوستانه بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم. بچه‌ها آمادگی کاملی برای حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی دارند. شناخت کاملی نسبت به تیم‌ها نداریم اما می‌دانم که تعدادی از آن‌ها تیم‌های خوبی هستند. ما می‌رویم که انشاالله بهترین نتیجه را کسب کنیم و با مدال برگردیم.