سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران گفت: بازی خوبی مقابل ژلپن ارائه دادیم، اشتباهاتی وجود داشت که طبیعی است، هر تیمی بازی اشتباه دارد. باید تلاش کنیم تا این اشتباهات را جبران کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال؛ سعید ارمغانی سرمربی تیم ملی کشورمان پس از اولین دیدار تدارکاتی مقابل ژاپن اظهار داشت: فکر می‌کنم بچه‌ها نسبتا بازی قابل قبولی را انجام دادند، باتوجه به اینکه یک سری از بازیکنان جوان و کم تجربه هستند و میادین بین المللی را کم‌تر دیدند، تحت تاثیر شرایط خاصی که در ژاپن است و نوع برنامه‌ریزی که ژاپنی‌ها داشتند، قرار گرفتند. در نهایت باتوجه به تمرینات، مدت زمانی که دراختیار داشتیم و نوع بازیکنان تیم که همه جوان هستند، خوب بازی کردیم. اشتباه داشتیم اما طبیعی است، هر تیمی بازی اشتباه دارد. باید تلاش کنیم تا این اشتباهات را جبران کنیم.

وی افزود: جوانان ما در بازی پس از مدتی کوتاه چند نفر از آن‌ها خودشان را پیدا و خوب بازی کردند. مشکل ما این بود که زمان‌های کوتاهی تیم ما مخصوصا در بخش دفاع گل‌های ساده‌ای دریافت کردیم .در مجموع بازی خوبی انجام دادیم و من از بازیکنان راضی هستم. انشاالله فردا بتوانیم بازی بهتری داشته باشیم.

ارمغانی عنوان کرد: بازی فردا قابل پیش بینی نیست اما من تلاش می‌کنم که بازیکنان از دقایق ابتدایی بازی هوشیار باشند و اشتباهاتی که در این بازی داشتیم را تکرار نکنیم یا کم‌تر تکرار کنیم. اگر بتوانیم دفاع خوب و منسجمی داشته باشیم که این اتفاق در اواخر کوارتر دوم این دیدار هم افتاد و توانستیم نزدیک شویم، اگر بتوانیم در طول بازی این دفاع را انجام دهیم، بازی خوبی خواهد بود.

سرمربی تیم ملی بسکتبال کشورمان اذعان داشت: نباید فراموش کنیم که در کواتر چهارم تیم ژاپن چند شوت استثنایی زد، دفاع ما واقعا خوب بود اما با این وجود از فاصله 8 متر شوت زدند. در مقابل چنین شوت‌هایی واقعا نمی‌شود کاری کرد و باید تبریک گفت.