خوشبینی جعفری از شانس ایران برای رسیدن به مقام قهرمانی زیر 18 سال آسیا: چرا که نه؟

صارم جعفری شاهد پیروزی ایران در مسابقات زیر 18 سال آسیا 2016 در سالن آزادی بود. او فقط 11 سال داشت که به تماشای مسابقات رفت و ایران موفق شد با نتیجه 71 بر 65 مقابل ژاپن به برتری برسد و مدال طلا را کسب کند.صارم نه تنها پیروزی ایران را دید بلکه شور و شعف مسابقات را دید و عاشق آن شد.

صارم 17 ساله به یاد می آورد: ” برای بازی آخر به استادیوم رفتم و عاشق جو سالن و هوادارانی شدم که تیم خود را تشویق می کردند.

حالا 6 سال بعد، مسابقات زیر 18 سال آسیا راه خود را به پایتخت ایران باز می کند و جعفری هم قطعا جشن خودش را می خواهد.

بازیکن فوروارد 03/2 متری که قرار است از 21 تا 28 آگوست شاهد بازی او باشیم،تیم ملی را با انگیزه بیشتری پس از اینکه در مسابقات زیر 16 سال انتخابی جام جهانی قطر، به مقام هشتم رسیدند، همراهی کند.

جعفری، با میانگین 13.8 امتیاز و 9.2 ریباند در دیدار زیر 16 سال گفت: ما نتوانستیم با تیم زیر 16 سال به جام جهانی برسیم، و حالا باید با این تیم کار را تمام کنیم.

جعفری و تیمش انگیزه ی بالایی دارند و تیم برای بازیابی شکوه از دست رفته آماده است.

جعفری به توانایی های تیمش باور زیادی دارد، و شانس بازگشت تیم را به صدر جوانان آسیا بالا می بیند.
جعفری گفت: بله! چرا که نه! ما خیلی سخت تمرین کردیم، و بازی های دوستانه زیادی پشت سر گذاشتیم وبا آرامش و تجربه بیشتری وارد میدان می شویم.

جعفری ادامه داد: به نظرم، ما تیم بسیار با استعداد و خوبی داریم، و به تنها چیزی که نیاز داریم این است که همدیگر را باور کنیم و امیدوارم این اتفاق در مسابقات بیفتد.

ترجمه: هاله یارمحمدی