سازمان ورزش شهرداری تهران و فدراسیون بسکتبال با امضای تفاهم نامه‌ای، همکاری‌های مشترک خود را آغاز کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال و به نقل از پایگاه خبری سازمان ورزش شهرداری تهران، در پی حضور “جواد داوری” رییس فدراسیون بسکتبال کشورمان در سازمان ورزش شهرداری پایتخت و دیدار و گفتگو با “حسین اوجاقی” مدیرعامل این سازمان، تفاهم نامه همکاری بین این دو نهاد ورزشی به امضا رسید.

در ابتدای این دیدار، “داوری” تلاش مشترک فدراسیون و سازمان ورزش را فرصتی مغتنم برای شکوفایی و گسترش بسکتبال در دو بُعد قهرمان و همگانی برشمرد و خاطر نشان ساخت: برگزاری رویدادهای خانواده محور؛ مادر و دختر و پدر و پسر، فرصتی برای همگانی کردن بیش از پیشِ این رشته ورزشی است و با توجه به فعالیت فدراسیون در قالب هیئت های استان‌ها، می توانیم جام شهرداری‌ها را در فصول مختلف سال در سراسر کشور برگزار کنیم.

در ادامه این نشست، پیشنهاداتی در خصوص استاندارد کردن زمین های بسکتبال سه نفره، برگزاری رویدادهای مشترک، حضور مربیان و استعدادیاب‌های فدراسیون در جریان برگزاری رقابت های قهرمان شهر، برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی ویژه مربیان و داوران سطح محلات، بهره‌مندی از ظرفیت پیشکسوتان بسکتبالیست به منظور تکریم این قشر و استفاده از دانش و تجربه آن ها در راستای ساماندهی بسکتبال سه نفره در بوستان‌ها و استفاده از زیرساخت های مطلوب شهرداری تهران در مجموعه‌های تحت پوشش سازمان ورزش، مطرح شد.

اوجاقی: از طریق کلانشهرها، جریان سازی ورزشی در کشور را دنبال می کنیم

حسین اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران نیز ضمن اشاره به رسالت سازمان متبوعش مبنی بر ارائه خدمات ورزشی ارزان و در دسترس به شهروندان تهرانی، اظهار داشت: ما هم از طریق ۲۱۳ مجموعه ورزشی در اختیار سازمان و هم از طریق برگزاری همایش‌ها، جشنواره‌ها و رویدادهای مختلف، به مردم خدمات ارائه می دهیم و در این راستا از ظرفیت فدراسیون ها برای همگانی کردن رشته های مطلوب شهروندان نیز استفاده می کنیم.

وی در ادامه به برگزاری رقابت های قهرمان شهر در ۲ بخش بانوان و آقایان اشاره کرد و افزود: هر رشته ای که در قهرمان شهر حمایت می شود، آینده‌ای بسیار روشن در شهر تهران و حتی در کل کشور خواهد داشت زیرا با وجود مجمع کلانشهرها، این تجربیات می تواند در همه جا استفاده شود و در واقع، ما یک جریان سازی بزرگ ورزشی در کل کشور ایجاد می کنیم.

اوجاقی از پیشنهاداتی در خصوص استاندارد سازی زمین های بسکتبال سه نفره نیز استقبال کرد و افزود: اصالت این رشته ورزشی و استقبال مردم از آن، شرایط را برای همگانی کردن مهیا کرده است و ما از هیچ تلاشی دراین راستا فروگذار نخواهیم کرد تا یادگاری ارزشمند از این دوران مدیریت شهری برای مردم تهران به جا بماند.

این نشست؛ امروز ۱۶ شهریور ماه جاری، در سالن جلسات سازمان ورزش برگزار شد و در پایان، تفاهم نامه همکاری به امضای روسای هر دو نهاد ورزشی رسید.