هفته پایانی لیگ برتر بسکتبال 3×3 فصل پاییز 1401 در تالار بسکتبال ورزشگاه آزادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال و به نقل از سازمان بسکتبال سه نفره هفته پایانی لیگ برتر بسکتبال 3×3 جمعه 18  آذر ماه1401 برگزار شد. این رویداد برای اولین بار در کشور با استفاده حلقه تخصصی بسکتبال 3×3 که توسط متخصصین توانمند داخلی(خورشید اسپرت) بومی سازی شده بود برگزار شد و کیفیت برگزاری رویداد را دوچندان کرد، در این مرحله از لیگ ملی که هفته پایانیرویداد سطح لیگ برتر را در بر می گرفت، 13 تیم از سراسر کشور حضور بهم رساندند و در 4 گروه به رقابت پرداختند.

در پایان رقابت های هفته سوم لیگ برتر تیم پدافند کی اند بی مقام اول، تیم پیشگامان ایرانیان صومعه سرا مقام دوم و تیم فروشگاه گلامیر درود به مقام سوم دست یافتند.

در پایان سه هفته رقابت جذاب و نفس گیر تیم های حاضر در لیگ برتر 3×3 فصل پاییز 1401 و با توجه به تجمیع امتیازات سه هفتهرقابت بین تیم های حاضر تیم پیشگامان ایرانیان صومعه سرا به مقام قهرمانی لیگ برتر فصل پاییز 1401 دست یافت، تیم ملوان بندرانزلی نائب قهرمان شد و تیم فاروی (وحدت آریا) با امتیاز برابر با تیم خانه بسکتبال تبریز (طوران) با توجه به کسب مقام بالاتر در هفتهپایانی جایگاه سوم لیگ برتر 3×3 فصل پاییز1401 را به خود اختصاص داد.

در هفته پایانی با حضور  آماریست های تخصصی بسکتبال 3×3 تمامی رقابت ها مورد بررسی قرار گرفت و به زودی خروجی اینبررسی که برای اولین بار در رویدادهای بسکتبال 3×3 انجام می‌شد به زودی به اطلاع عموم خواهد رسید.

در پایان این رقابت ها سه تیم صدرا ایلام، آینده سازان ایلام و پدافند کی اند بی به لیگ دسته یک 3×3 سقوط کردند و ده تیم بالایجدول با حضور تیم های صعود کننده از لیگ دسته یک در فصل آتی در لیگ برتر به رقابت خواهند پرداخت