روابط عمومی فدارسیون بسکتبال ایران در پی برخی حواشی بوجود آمده در خصوص تبلیغات محیطی زمین مسابقات سوپر لیگ بسکتبال غرب آسیا در ایران بیانیه ای صادر کرد.
متن این بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی
مسابقات سوپر لیگ بسکتبال غرب آسیا طی روزهای گذشته براساس جدول زمانی این مسابقات در دو منطقه برگزار شد. همانگونه که همه کارشناسان ورزش بسکتبال مطلع هستند، از حدود ۲۵ سال پیش قاره آسیا به شش منطقه جغرافیایی تقسیم گردیده است که به شرح زیر می باشد:

⁃ Central Asia Basketball Association(CABA)
⁃ East Asia Basketball Association(EABA)
⁃ Gulf Basketball Association(GBA)
⁃ South Asia Basketball Association(SABA)
⁃ South East Asia Basketball Association(SEABA)
⁃ West Asia Basketball Association(WABA)

که ایران به همراه کشورهای لبنان،عراق،یمن،فلسطین،اردن و سوریه در منطقه WABA قرار گرفته است.این مسابقات با توجه به گروه بندی های صورت گرفته، تحت عنوان مخفف واسل – گالف برگزار می شود. تبلیغات محیطی زمین مسابقات نیز برهمین مبنا و بر اساس نامهای مخفف برای این مسابقات طراحی گردیده است.
بدون شک هریک از اعضای هیات رئیسه فدراسیون بسکتبال و تمامی بازیکنان این ورزش در ایران نسبت به هرگونه تحریف در واژه خلیج فارس حساسیت فراوان دارند تاجايي كه يكي از ليگ هاي در حال برگزاري با نام خليج هميشگي فارس نامگذاري گرديده است.
در پایان تاکید می شود که ایجاد حواشی نمی تواند فدراسیون بسکتبال را از مسیر گسترش این ورزش مورد توجه جوانان این مرز و بوم بازدارد و کماکان اعضای هیات رئیسه و همه مسئولان فدراسیون بسکتبال در سراسر کشور هم و غم خود را جهت کشف استعدادهای درخشان و رشد و توسعه کمی و کیفی آن مصروف خواهند داشت.