کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران در کنفرانس خبری پیش از اولین دیدار تیم ملی در جام جهانی شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، صمد نیکخواه بهرامی و مهران شاهین طبع در کنفرانس خبری پیش از دیدار ایران و پورتوریکو شرکت کردند. نیکخواه بهرامی در این کنفرانس درباره جام جهانی گفت:
همه تیم از حضور در جام جهانی خوشحال هستند. این مسابقات، یکی از بزرگترین مسابقاتی است که هر بازیکنی می‌تواند در آن شرکت کند. همه تیم ما آماده است. می‌خواهیم هر تعداد پیروزی که می‌توانیم به دست بیاوریم. چندین ماه تمرین کرده‌ایم، کمپ‌ها و بازی‌های تدارکاتی زیادی داشتیم. فکر می‌کنم آماده هستیم.
کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران درباره حریفان آینده این تیم گفت:به بازی‌های آینده فکر نمی‌کنیم. تمرکز ما در حال حاضر روی بازی بعدی‌ و پورتوریکو است و امیدواریم بتوانیم در این بازی پیروز شویم.
او در پاسخ به سوالی درباره فشار روی تیم ملی گفت:
نمی‌توانیم نام این حس را فشار بگذاریم. این هیجان برای بازی است. بازی مقابل پورتوریکو بازی اول ما است و در آینده ما در این تورنمنت نقش زیادی خواهد داشت به همین دلیل هیجان برای این بازی هم بیشتر است.
صمد نیکخواه در پاسخ به سوالی درباره قدرت بدنی و سرعت پورتوریکو گفت:
ما تیمی هستیم که بر پایه کار تیمی پیش می رویم. فکر می‌کنم آماده رویارویی با پورتوریکو هستیم چون در بازی‌های تدارکاتی‌مان با تیم‌هایی روبرو شدیم که شرایط مشابهی با این تیم داشتند. ما روی دفاع تیم‌مان حساب می‌کنیم. در جام جهانی هرگز نمی‌توانید مسابقه ای را پیش بینی کنید.
تیم ملی بسکتبال ایران روز شنبه از ساعت ۱۳ به وقت تهران در اولین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۱۹ چین به مصاف پورتوریکو میرود.