روز اول رقابت‌های جام جهانی 2019 با شکست همه نمایندگان آسیا به جز چین میزبان به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، در نخستین روز از هجدهمین دوره رقابت‌های جام جهانی بسکتبال تیم‌های مدعی صربستان، اسپانیا، ایتالیا و آرژانتین مقابل رقبای خود به پیروزی رسیدند.

در اولین بازی این رقابت‌ها از گروه D صربستان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در یک بازی کاملا برتر 105 – 59 آنگولا را شکست داد و برای رقبایش در راه کسب قهرمانی خط و نشان کشید. بویا بوگداونیچ با 24 امتیاز، 2 ریباند و 3 پاس منجر به گل بهترین بازیکن این مسابقه بود.

در گروه A لهستان اولین نتیجه جالب جام را کسب کرد و 80 – 69 ونزوئلا یکی از مدعیان صعود از گروه را شکست داد. این اولین پیروزی تاریخ لهستان در جام جهانی به شمار می‌رود.

در گروه B روسیه یکی دیگر از تیم‌های مدعی هرچند در نیمه اول مقابل نیجریه کمی مشکل داشت اما در نهایت 82 – 77 نماینده آفریقا را شکست داد و صدرنشین این گروه شد. در دیگر بازی این گروه آرژانتین مدعی 95 – 69 کره جنوبی را مغلوب کرد. لوئیس اسکولا کاپیتان باتجربه آرژانتین با 15 امتیاز و 9 ریباند بهترین بازیکن این مسابقه بود.

در گروه C و بعد از شکست ناباورانه تیم ملی ایران در ثانیه‌های پایانی مقابل پورتوریکو، اسپانیا یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی جهان در یک بازی قابل پیش بینی 101 – 62 تونس را شکست داد.

ریکی روبیو گارد اسپانیا با 17 امتیاز و 9 پاس منجر به گل بهترین بازیکن این مسابقه بود. صلاح مجیری سنتر تونس در این بازی 15 امتیاز و 7 ریباند کسب کرد.

در دیگر بازی گروه D رقابت‌ها ایتالیای مدعی در یک بازی کاملا یک طرفه 108 – 62 فیلیپین را مغلوب کرد. دانیلو گالیناری در این بازی 16 امتیاز، 3 ریباند و 4 پاس منجر به گل داشت و بهترین بازیکن ایتالیا بود.

چین میزبان در دیگر بازی گروه A مقابل ساحل عاج 70 – 55 پیروز شد و به صدر جدول این گروه رفت. ژیانلیان فوروارد باتجربه چین با 19 امتیاز و 8 ریباند بهترین بازیکن این مسابقه بود.

در پایان رقابت‌های روز اول در گروه A چین و لهستان، در گروه B آرژانتین و روسیه، در گروه C اسپانیا و پورتوریکو  و در گروه D ایتالیا و صربستان رده های اول و دوم جدول رده بندی گروه‌ها را به دست آوردند. تیم ملی بسکتبال ایران با یک امتیازی که امروز کسب کرد در رده سوم گروه C ایستاده است.